Girişimcilik

Hayatın Bize Öğrettiği 10 Ders

Hayatın Bize Öğrettiği: Hayata nasıl yaklaştığınız, kim olduğunuz hakkında çok şey söyler. Olmaları gereken yere inmeyi ve zamanı geldiğinde ne yapacaklarını bilmeyi umarak, pasif bir şekilde kıyıdan geçmekle yetinenler var. Sonra kim olduklarını ve ne istediklerini anlamak için aktif seçimler yapan ve doğru yönde ilerlemelerini sağlayacak hedefler belirleyen başkaları da.

Ancak başarılı olmanın büyük bir kısmı, hayatın bize öğretmesi gereken derslerle nasıl başa çıkacağımızı öğrenmektir.

Hayatın Bize Öğrettiği 10 Ders
Hayatın Bize Öğrettiği 10 Ders

Hayatın Bize Öğrettiği Hayat Dersleri

 1. Kendinizi gerekli kılın, çünkü size her zaman ihtiyaç duyulacaktır. Başarılı hissetmek istiyorsanız, başkalarının kullanabileceği ve ihtiyaç duyabileceği bir şey yaratmayı, yenilik yapmayı veya tasarlamayı öğrenin.
 2. Düşünceleriniz bumerang gibidir. Başkalarına ilettiğiniz şey, size geri dönecektir.
 3. Ağzınızdan çıkanlarla, daha fazla tanımlanırsınız. Konuşma tarzın ve söylediğin şeylerin gücü var. Konuşma bize yaratma ya da yok etme gücü verir.
 4. Başarınızın yolculuğu her zaman küçük bir adım atarak başlar. İş hayatında, ilişkilerde ve hayatta her şey daha iyi olma ve daha iyisini yapma arzusuna dayanan küçük bir adımla başlar.
 5. Eğitiminiz asla tamamlanmaz. Dolu dolu yaşamaya ve sürekli öğrenmeye kararlı olun. Yaptığınız ve deneyimlediğiniz her şeyde derslere açık olarak hayatın öğreteceği şeylere hazırlanın.
 6. Korkularınızın sesinin kafanızdaki diğer seslerden daha yüksek çıkmasına izin vermeyin. Aklın sesinin, inancın sesinin, güvenin sesinin hepsini bastıracak kadar güçlü olduğundan emin olun.
 7. İyi bir itibar paradan daha değerlidir. İtibarınız, karakterinizin temeli üzerine kuruludur; konuştuğunuz kelimeleri ve yaptığınız eylemleri içerir. Her şeyden önce karakterinize dikkat edin, itibarınız da kendine iyi bakacaktır.
 8. Denemeyi bırakana kadar asla gerçekten kaybetmezsiniz. Hiçbir şeyi başaramayacağım sözler. Deneyeceğim, öte yandan, harikalar yaratabilirim. Denemeden ne yapabileceğinizi bilemezsiniz.
 9. Daha fazlasını vererek daha fazlasını elde edersiniz. Başarı ne kadar aldığınızdan değil, ne kadar verdiğinizden kaynaklanır. Bol bir hayat istiyorsanız, verebildiğiniz kadar verin.
 10. Zihninizi yönetin yoksa o sizi yönetir. Olumsuzluğu ve şüpheyi kontrol ederek zihninizi yönettiğinizde, dünyanızı yönetirsiniz. Her gün yapacağınız seçim sizin.

Son olarak büyük kahramanlar her zaman alçak gönüllüdür. Çoğumuz alçak gönüllülüğün önemini küçümsüyoruz. Ancak bu önemli bir beceridir çünkü ne kadar çok şey biliyor olursanız olun sizi öğretilebilir kılar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
  0
  Sepet
  Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön