İş

İşyerinde Verimlilik Nasıl Artırılır?

Verimlilik : Her iş gününü, listenizdeki her şeyi başaracak kadar üretken olduğunuzu bilerek, memnun bir iç çekişle kapattığınızı hayal edin. Ve yaratıcı oyununuzun zirvesinde olduğunuzu da bilmek görevlerinizi hem verimli hem de iyi bir şekilde yapmanızı sağlayacaktır.

Günü yorgun bitirdiğiniz ve bitmemiş projelerle dolu bir masanın arkasına yığılmış olarak bitirdiğiniz alternatif versiyon yerine, üretkenlikle ilgili bu filmde yıldız olabilirsiniz. Her zamanki iş gününüzün gidişatını beğenmiyorsanız, onu değiştirmenin bir yolu var.

Çoğumuz iki nedenden dolayı istediğimiz kadar üretken değiliz: İşyeri verimliliğimizi engelleyen kötü alışkanlıklarımız var ve proaktif olmak yerine reaktifiz, hedeflerimize doğru ilerlemek yerine yangınları söndürürüz.

Çözüm her zaman kolay olmasa da basittir. Kötü alışkanlıklarımızı ve tepkisel kalıplarımızı, bizi proaktif hale getirecek ve kendi iş günlerimizin sorumluluğunu üstlenecek iyi alışkanlıklarla değiştirebiliriz.

İşinizi En İyi Olduğunuz Zamanda Yapın

İnsanlara sabahları e-postaları yanıtlamak veya rutin işleri yapmak gibi zihinsel işleri yapmamaları, bunun yerine yaratıcılığı en zor olan işleri yapmaya başlamaları için sonsuz tavsiye var.

İşyerinde Verimlilik Nasıl Artırılır?
İşyerinde Verimlilik Nasıl Artırılır?

Çoklu Görevi Durdur

Araştırmalar, insanlar görevleri değiştirdiğinde yaratılan zihinsel blokların üretkenliği %40’a kadar azaltabileceğini gösteriyor. Daha da şaşırtıcı olanı, yapılan bir çalışmada, çoklu görevlerde erkeklerin IQ’su % 15 düşüyor.

Her Gece Yapılacaklar Listesi Hazırlayın

Yapılacaklar listeleri paha biçilmez üretkenlik yardımcılarıdır. Sizi organize ederler, odaklanmanızı sağlarlar ve başardığınız şeyleri kontrol edebildiğinizde sizi tatmin duygularıyla ödüllendirirler. Her gece yapılacaklar listesi hazırlamak, iş gününde görevinizi arayarak zaman kaybetmeyeceğiniz anlamına gelir.

Yetkilendirin

Çivi tabancası çivi çakmak için olduğu gibi, delegasyon üretkenlik içindir. Kullanmaya başladığınızda, işinizin ne kadar hızlı ve kolay olduğuna şaşıracaksınız. Birçok yönetici ve iş insanı için delegasyon yapmak kutup ayısının yüzmesi gibidir; coşkuyla dalarlar ama aynı hızla dışarı fırlarlar.

Düzgün bir şekilde yetki verdiğinizde, kendi işinize harcayacak daha fazla zamanınız olur. Anahtar, doğru görevi doğru kişiye atamak ve sonra onları ona bırakmaktır.

Dikkat Dağınıklıklarını Ortadan Kaldırın

Önemli olan sadece birkaç şey var. Ne olduklarını bilin. Ve enerjinizi onlara verin. Her zaman önünüzde değiller, bu yüzden daha fazla bakmanız gerekiyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön