İş

Bir İşi Yürütürken Maliyetleri Azaltmanın Yolları

İşi Yürütürken Maliyetleri Azaltmak : Son zamanlar girişimciler, özellikle de küçük işletme sahibi olanlar için kolay buraya gelmiyor. Birçok şirket, operasyonlarını küçülterek ve çalışanlarının bir kısmının küresel ekonomik değişikliklerle başa çıkmasına izin vererek maliyetlerini düşürmek zorunda kaldı. Gelirinizi önceki yıllarla aynı seviyede tutmak sizin için zor olduysa, yalnız olmadığınızı bilin.

Bir İşi Yürütürken Maliyetleri Azaltmanın Yolları

2019’da sadece %4 olan küçük işletmelerin % 32’si, pandeminin artmasıyla birlikte gelirlerinde düşüş bekliyordu. Ekonomi hala iyileşme sürecinde olsa da, işte kanıtlanmış birkaç strateji maliyetleri ile işinizi daha karlı hale getirin.

Yıllık Bütçenizi Gözden Geçirin

Birçok işletme sahibi, mevcut yıl bütçesini planlarken hazır bütçe planlarını uyarlar veya önceki yıllardaki bütçelerini yeniden kullanır. Ancak, gerçek bütçeleme sanatı, kapsamlı araştırma yapmak ve benzersiz iş ihtiyaçlarınıza özel bir plan oluşturmaktır.

Her işletme kendini farklı şekilde inşa eder, bu nedenle rakipleriniz veya sektörünüzdeki benzer işletmeler için işe yarayanlar sizin için çalışmayabilir. Ayrıca, bir yılda piyasada çok şey değişebilir ve bütçe planınızdaki bazı kalemlerin artık gerekli olmadığını veya birlikte gruplanabileceğini keşfedebilirsiniz.

İşi Yürütürken Maliyetleri
İşi Yürütürken Maliyetleri

Ortaklık Fırsatlarını Düşünün

Küçük bir işletme sahibiyseniz, diğer hizmet sağlayıcıları işe almak sizin için zor olabilir. Hatta marka varlıklarınızı kendiniz tasarlamaya çalışmak ya da web siteniz için nasıl daha iyi bir metin yazacağınızı bulmak için uzun saatler harcamak isteyebilirsiniz.

İşletmeler veya hizmet sağlayıcılarıyla ortak olmak ve onlarla hizmet alışverişinde bulunmak daha iyi bir çözüm olabilir. Örneğin, hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olması için bir muhasebeci, pazarlamacı veya işletme koçuyla ortak olmayı düşünebilirsiniz. Bu sayede zamanınızı ve en iyi yaptığınız işi takas ederek kaliteli hizmetlere ulaşabilirsiniz. Alanınızdaki rakiplerle ortak olmaktan korkmayın, çünkü deneyim uygun maliyetli ve eğitici olabilir.

Yinelenen Ödemelerinizi İnceleyin

Şirketiniz ne kadar büyürse, çeşitli süreçleriniz ve ekipleriniz için o kadar çok araca abone olursunuz. Ne yazık ki, pazarlama araçları ve iş akışı yönetimi yazılımları, satın alma eğiliminde olduğumuz ve sonra unuttuğumuz bu yinelenen harcamaların en büyük kısmını alıyor.

İşletme giderlerinden tasarruf etmenin en iyi yollarından biri, operasyonlarınızdaki tüm abonelikleri ve yinelenen ödemeleri gözden geçirmektir. Daha büyük bir ekibi yönetiyorsanız, departman liderlerinden kullandıkları tüm araçlar ve yazılımlar hakkında size bir rapor vermelerini isteyin. Maliyetlerini ve faydalarını da dahil etmelerini isteyin. Bazılarının aynı işlevi gördüğünü veya tüm şirket için satın alınan daha karmaşık bir iş akışı ve ekip yönetimi aracıyla çözülebileceğini keşfedebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön