İş

Yoğun Bir Günü Planlamanın Püf Noktaları

Yoğun Bir Günü Planlamanın Püf Noktaları

Düzenli kalmak hiç bitmeyen bir iştir, ancak çok meşgul olduğunuzda düzenli kalmanın yollarını bulmaya çalışırken, zorluk seviyesi bir çentik atıyor gibi görünüyor. Son teslim tarihleriniz yaklaştığında ve projeleriniz biriktiğinde, sanki kaos topuklarınızı ısırıyor gibi görünüyor.

Kağıtlar masanızı karıştırmaya başlar, dosyalar ister istemez atılır, kulağınızın arkasında ve saçınızda kalemler vardır. Her şeyin üstünde kalmaya çalışmak neredeyse imkansız görünür. Ve çalışma alanınız ne kadar telaşlı ve yapılacaklar listeniz ne kadar dağınıksa, o kadar stresli olursunuz.

Yüzlerce farklı yöne doğru çekilirken, sizi sadece yolda tutmakla ve yoğun programınızın üstesinden gelmekle kalmayacak, aynı zamanda normal rutininizin bir parçası haline getirmeniz kolay olacak bu basit püf noktalarını ve ipuçlarını deneyin.

 1. Yapılacaklar Listesi Oluşturun

İster bilgisayarınızda ister bir kağıt parçasında olsun, güne başlamadan önce, başarmanız gereken her şeyin ayrıntılı bir yapılacaklar listesini oluşturun. Bu şekilde, hatırlamak için kendinize güvenmezsiniz ve organize olmanız gereken bir şey olur.

 1. Masanızda bir dosya sepeti tutun

Belirli bir günde birkaç proje üzerinde çalışıyorsanız, hepsini yolunda tutmak için masanızda belirlenmiş bir yere ihtiyacınız olacak. Bekleyen projeler için özel bir sepet veya küçük bir rafa sahip olun ve bunları son teslim tarihine göre istifleyin. Son teslim tarihi bugün değilse, masanızda değil ikinci bir dosya oluşturun. Tüm projeleriniz en hassas olandan en küçüğe doğru organize edilmişse, ihtiyacınız olan her şeyi yaptığınıza güvenirsiniz ve siz fark etmeden bir şeylerin kayıp gideceğinden endişelenmezsiniz.

Yoğun Bir Günü Planlamanın Püf Noktaları
Yoğun Bir Günü Planlamanın Püf Noktaları
 1. İş Akışınız İçin Bir Model Bulun

Beynimiz rutini sevmek için kodlanmıştır, bu yüzden işler kaotik ve sürekli kuyrukta olsa bile, aslında orada bir yerde bir kalıp vardır. Fırtınanın gözlerinin nerede olduğuna ve işlerin gerçekten ne zaman hızlandığına dikkat edin ve ardından çalışmanızı buna göre yayın. Bu şekilde önceden organize olarak, tüm gece ve geç teslim tarihlerini azaltabilirsiniz.

 1. İşlerin Birikmesine İzin Vermeyin

On farklı yöne giderken, elinizdeki göreve odaklanmak ve işiniz bitene kadar diğer her şeyin arka planda kalmasına izin vermek cazip gelebilir. Ancak bir şeyi iki dakika veya daha kısa sürede toparlayabiliyorsanız, bunu ertelemek yerine o anda ve orada yapmanız çok yardımcı olur.

 1. Korkutucu Görevleri Dağıtın

Bazen büyük bir projeyle veya ağır bir iş yüküyle karşılaştığımızda, erteleme moduna geri döner ve yapılacaklar listemizde yokmuş gibi davranırız. Kendinizi yolunda ve düzenli tutmak için, bu büyük projeyi daha küçük, daha yönetilebilir görevlere ayırın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
  0
  Sepet
  Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön