Motivasyon

Motivasyon Düşüren 4 Sebep

Motivasyon düşüren kelimenin tam anlamıyla harekete geçmenize engel olabilir. Motivasyon eksikliğinden ızdırap çekmekten bıktıysanız, şanslısınız, çünkü hedeflerinize başarılı bir şekilde ulaşmak için ihtiyaç duyduğunuz motivasyon enerjisinin neden yetersiz kaldığının 4 ana nedenini öğrenmek üzeresiniz.

Ne İstediğini Bilmiyorsun

Ya ne istediğinizi bilmiyorsunuz ya da ne istediğiniz konusunda netlik yok. Başka bir deyişle: Peşinde olduğunuz sonuç nedir?

Her şey tam olarak planlandığı gibi ya da daha iyi gitseydi nasıl görünürdü? Neyin peşinde olduğumuzdan emin değilsek, herhangi bir şey yapmak için motive olmak zordur. Tersine, bir kez sahip olduğumuz bulanık hayalleri alıp onları hedef olarak yazarak odak noktasına getirdiğimizde , motivasyon doğal olarak akar.

Çoğu insanın motivasyon eksikliğine sahip olmasının ilk nedeninin çözümü basittir. Göremediğiniz bir hedefi vuramayacağınızı unutmayın. Yaşamınızın temel alanlarının her birinde  fiziksel, finansal, duygusal, ruhsal, vb. kendiniz için bazı zorlayıcı, heyecan verici hedefler belirleyin ve bunları yazın .

Fizyolojinizin Kontrolü Sizde Değil

Motivasyon eksikliği olan bir kişinin fiziksel olarak nasıl göründüğünü zihninizde canlandırın.Bir kişi motive değilse, nasıl ayakta durur? Şimdi tamamen motive olmuş bir kişinin nasıl göründüğünü hayal edin. Hareket motivasyona yol açar. Motive olmak istiyorsanız, fizyolojik durumunuzu kontrol etmeyi öğrenin. ilk önce, kendinizi motive hissettiğinizde doğal olarak ne tür hareketler yaptığınızı anlayın. Ardından yapılacak şeyleri ve zihninizi vücudunuzu takip edecektir.

Motivasyon Düşüren Şeyi Kimliğinizin Bir Parçası Yaptınız

Hiç birinin hata yaptığını ve ardından “Çok aptalım” gibi bir şey söyleyerek devam ettiğini gördünüz mü? İlk ifade sizi hatanızla tanımlar. Bu, sizin ve hatanızın bir olduğunuz anlamına gelir. İkinci ifade, sizinle hatanız arasında net bir ayrım yapar. Bu, sizin aptal olmadığınız, sadece aptalca bir şey yaptığınız anlamına gelir.

Kendinizi motive olmamış biri olarak değil, düzenli olarak inanılmaz motive hisseden biri olarak tanımladığınızı açıkça belirtin. Unutmayın: kimliğe dayalı zihinsel kalıplar dağınık olabilir. Kendinizi motive edilmemiş bir insan olarak düşünmeyi bırakmak ve onu motive olmuş birinin zihniyetiyle değiştirmek için ciddi bir çalışma gerektirebilir, ancak bunu yapabilirsiniz

Yeterince Yükseği Hedeflemiyorsun

Başarmaya çalıştığımız her ne olursa olsun  önemli kişilerle mükemmel bir ilişki kurmak gerekir. Bu hedeflere ulaşmak için sahip olduğumuz arzunun derecesi, sonunda onlara ulaşmanın en önemli unsuru haline gelir.

Bazı insanlar size imkansız hedefler koymanın motivasyonu öldürdüğünü söyleyecek olsa da, bu düşünce tarzı aslında aptalcadır. Hedefler sizi daha fazlasını yapmaya ve daha önce hiç olmadığı kadar denemeye teşvik edecektir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön