İkna

Değişimle Nasıl Başa Çıkılır?

Değişimle başa çıkmanıza ve zihinsel sağlığınıza özen göstermenize yardımcı olacak faydalı araçlar ve stratejiler vardır.

Bildiğimiz gibi hayat geçen yıl dramatik bir şekilde değişti. Yeni bir yaşam biçimine alışınca, her şey yeniden değişir. İş durumunuzda, ev yaşamınızda veya sosyal yaşamınızda değişiklik yaşamış olabilirsiniz. Ve belirsizlikle karşı karşıya kalan veya günlük yaşamda aksama yaşayan birçok erkekten biri olabilirsiniz.

Sürekli karantina tehdidiyle veya COVID–19 ile ilgili diğer değişikliklerle yaşamak çoğumuz için rahatsız edici. Değişim meydana geldiğinde güçlü kalmak kolay değildir. Özellikle de bir ailen varsa veya başkalarını önemsiyorsan. Değişimle etkili bir şekilde başa çıkmak için zihinsel sağlığınıza dikkat etmeniz çok önemlidir.

İşte değişimle başa çıkmak ve bilinmeyende gezinmek için bazı ipuçları.

Değişimin Kaçınılmaz Olduğunu Kabul Edin

Değişimle başa çıkmak, değişimin yaşamın kaçınılmaz bir parçası olduğunu kabul etmenizi gerektirir. Bakış açınızı ne kadar erken ayarlayabilir ve değişimi kabul edebilirseniz, o kadar erken etkili başa çıkma stratejileri geliştirebilirsiniz.

Kademeli değişiklikleri kabul etmek, ani bir kilitlenme veya iş kaybı gibi ani değişikliklerden daha kolay olabilir. Ancak değişimin hayatın normal ve sağlıklı bir parçası olduğunu hatırlamak, bu beklenmedik değişikliklerle başa çıkmanıza yardımcı olabilir.

Değişimle Nasıl Başa Çıkılır?
Değişimle Nasıl Başa Çıkılır?

Değişime Tepkinizi Yeniden Çerçeveleyin

Hayatınızda ani bir değişikliğe neden olan bir durumu kontrol edemeyebilirsiniz, ancak tepkinizi ve değişimi nasıl gördüğünüzü her zaman kontrol edebilirsiniz.

Hayatınızda değişiklikler meydana geldiğinde, fırsatları arayın ve durmamaya çalışın. Ofise gitmekten keyif alırken evde sıkışıp kalıyorsunuz, peki evde olmanın en iyisini nasıl yapabilirsiniz? Ya da belki spor salonuna gidemiyorsunuz; başka bir açık hava etkinliği yapabilir misin?

Stres Seviyenizi Yönetin ve Sağlığınıza Dikkat Edin

Değişimle başa çıkmak yorucu olabilir, bu nedenle stres seviyenizi yönetmek, pozitif kalmanın önemli bir yönüdür. Ani bir değişikliğe tepki olarak biraz stres yaşamak normaldir, ancak duygularınızı yönetemezseniz daha fazla zihinsel sağlık sorunu yaşayabilirsiniz.

Stres seviyenizi korumak için iyi stratejileriniz olduğundan emin olun. Her gece iyi bir gece uykusu alın, gevşeme nefes egzersizlerini deneyin ve haberler ve sosyal medya dahil olmak üzere stres etkenlerinize maruz kalmayı sınırlayın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön