İkna

10 Adımda Hedefinize Ulaşın

10 Adımda Hedefinize nasıl ulaşmanız gerektiğini makalemizin devamını okuduğunuzda daha net bir şekilde anlayabileceksiniz.

 1. Neye ulaşmak istediğiniz konusunda net olun

Çoğu insan hayatında ne yapmak istediğini bilmez ve çok düşündükten sonra bile gerçekten yapmak istedikleri bir şey bulamazlar. Günümüzde başarı üzerine pek çok kitap ve atölye çalışması mevcut olmasına rağmen, çoğu insanın ortalama bir yaşam sürmesinin ana nedenlerinden biri budur. İyi düşünün ve gerçekten neyi başarmak istediğinize karar verin.

 1. Bir eylem planı hazırlayın

Bir hedef bulmak için ihtiyaç duyduğunuz kadar zaman ayırın, küçük hedefler bile kabul edilebilir. Herkes gerçekten büyük bir başarıyı arzulamaz ve hayatını tamamen değiştirmeye istekli. Herkes milyoner olmayı ya da para kazanma yeteneğine sahip olmayı istemez. Gerçekten ulaşmak istediğiniz bir hedefi bulduktan sonra, olabildiğince pratik bir şekilde bir plan yapın.

 1. Adımların bir listesini yapın

Bir kursa kaydolmak, ders çalışmak, okumak, gerekli becerileri geliştirmek, iş aramak gibi atmanız gereken adımları ve sizi hedefinize daha da yaklaştıracak uygulamanız gereken diğer adımları listeleyin.

 1. Harekete geçin, pasif olmayın

İşlem yapın ve listenizdeki adımları izleyin. Bir şeylerin olmasını beklemeyin. Siz harekete geçmedikten sonra sizi ileriye taşıyabilecek hiçbir güç yoktur.

 1. Tavsiyeleri okuyun ve dinleyin

Neyi başarmak istediğinizle ilgili kitaplar veya makaleler okuyun. Size yardımcı olabilecek ve onların tavsiyelerini dinleyebilecek insanlarla tanışın, ancak herhangi bir şeyi kabul etmeden önce sağduyunuzu ve mantığınızı kullanın.

 1. Alternatif planlar

Belirli bir plan işe yaramazsa, alternatif bir plan arayın.

 1. Hedeflerinizi periyodik olarak inceleyin

Bazı hedeflere ulaşmaya değmez. Koşullar ve insanlar değişir. Bazı hedefler önemini yitirir. Hedeflerinizi düzenli olarak yeniden gözden geçirmek ve değersizleri ayıklamak iyi bir fikirdir.

10 Adımda Hedefinize Ulaşın
10 Adımda Hedefinize Ulaşın
 1. Onayları tekrarlayın

Hedefinize zaten ulaşıldığını inanç ve hislerle onaylayın. Doğrulamalarınızı şüpheler ve inançsızlıkla geri almazsanız, bunlar bilinçaltınız tarafından kabul edilecek ve bu da size hırs, motivasyon ve fırsatlar sağlayacaktır.

 1. Hedefinizi görselleştirin

Görselleştirme aynı zamanda bilinçaltınızı da etkileyecek ve sizi motive edecek, hedefinize odaklanacak ve fikir ve fırsatlardan daha fazla haberdar olacak.

 1. Harekete geçin

Sadece onaylamayın, görselleştirmeyin ve hiçbir şey yapmayın. Hedefinizin gerçekleşmesi için gereken herhangi bir işlemi yapın. Sezgilerinizi, yeni fikirlerinizi ve kendilerini gösteren fırsatları takip edin ve diğer insanlardan yardım alın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
  0
  Sepet
  Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön