Girişimcilik

İyi Bir Ortak Olmanın 10 Yolu

İlişkiler hayatımızın merkezindedir. Olumlu bir ilişkide, her iki taraf da değer verildiğini, sevildiğini ve beslendiğini hisseder. Burada, ilişkinizden en iyi şekilde yararlanmanız için size 10 ipucu verdik.

İlişkiler hayatımızın merkezindedir. Başkalarıyla ilişki kurmak, heyecan, korku, beklenti, sevinç, mücadele, yakınlık, korku, yakınlık ve yalnızlık gibi karışık duygularla sonuçlanabilir.

Olumlu bir ilişkide, her iki taraf da değer verildiğini, sevildiğini ve beslendiğini hisseder. İlişkinizden en iyi şekilde yararlanmak için aşağıda daha iyi bir ortak olmanıza yardımcı olacak 10 ipucu verilmiştir.

İyi Bir Ortak Olmanın 10 Yolu
İyi Bir Ortak Olmanın 10 Yolu

İyi Bir Ortak Olmanıza Yardımcı Olacak 10 İpucu

 1. Görüldüğünü, duyulduğunu, anlaşıldığını ve kabul edildiğini hissedebilmek için bir güven duygusu geliştirin.
 2. Fiziksel yakınlığın, yakınlığın yalnızca bir ifadesi olduğunu kabul edin. Yakınlık sözlü olabilir ve özel şeyler yaparak da ifade edilebilir.
 3. Birbirinizin bağımsız olma ve bazen kendi kararlarınızı verme ihtiyacını kabul edin.
 4. Reddedilme veya cezalandırılma korkusu olmadan sorunları, şüpheleri, korkuları ve zayıflıkları ifade edebileceğiniz güvenli ve açık bir yer yaratın.
 5. İletişim kurmaya istekli olun. Bu genellikle duyguları, ihtiyaçları ve istekleri paylaşmayı içerir.
 6. Farklılıklarınızı saygı ve cömertlikle müzakere etmeye açık olun. Her zaman kendi yoluna gitmeyeceksin.
 7. İlişkiye getirdiğiniz kişisel sorunların farkında olun ve bunların sorumluluğunu alın. Ayrıca, başkalarına yükleyebileceğiniz beklentilerin farkında olun ve ne kadar gerçekçi olduklarını değerlendirin.
 8. Düzenli zaman tek başına size yeniden şarj ve yeniden dengelenme alanı sağlar. Bu, uzun vadede ilişkinize daha fazlasını vermenizi sağlayacaktır.
 9. İlişki dışında destekleyici bir arkadaş ağı kurun ve sürdürün.
 10. Her şeyi çok ciddiye almamayı öğrenin. Buna kendinizi, ilişkiniz ve genel olarak yaşam dahildir. Tabii ki, bunların hepsi sağlıklı ve mutlu bir yaşam için önemlidir, ancak bazen rahatlamak için zaman ayırmamız gerekir.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
  0
  Sepet
  Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön