İş

Üretken Olmak İçin İpuçları

Bazı insanlar doğuştan üretken görünürler, günlerinden her zaman en iyi şekilde yararlanırlar, asla strese girmezler ve işlerini erken olmasa da her zaman zamanında bitirirler! Ama bunu nasıl yapıyorlar?

Çoğumuz önümüze çıkan her şeye ayak uydurmakta zorlanıyoruz, bu yüzden burada olabildiğince üretken kalmanız için bazı ipuçları var.

Çoklu Görevi Durdurun

Daha yüksek seviyeli görevler söz konusu olduğunda, işleri birer birer yapın. Tüm enerjinizi bir seferde tek bir göreve odaklamak, kendinizi hepsiyle aynı anda karıştırmaktan daha hızlı ve daha yüksek bir standartta tamamlamanızı sağlayacaktır. Bunu yapmak, önemli bir şeyi yanlışlıkla unutma olasılığınızı da azaltacaktır.

Yapılacaklar Listenizi Önceliklendirin

Neyin önemli olduğuna dayalı bir liste oluşturun ve ardından istediğiniz sonuçlara odaklanarak önceliklendirin. Bugün yapmanız gereken en önemli görevleri yazın. Tam olarak ne yapmanız gerektiğini, nasıl yapacağınızı ve istediğiniz sonucu listeleyin. Listenizi sonuç odaklı yapın, sonuç alacaksınız.80/20 kuralını kullanın – Sonuçların %80’i %20’lik eylemden gelir, bu nedenle görevleri tamamlarken en fazla sonucu getiren görevlere odaklanmayı unutmayın.

Üretken Olmak İçin İpuçları
Üretken Olmak İçin İpuçları

Erken Kalkın

Erken kalkarak, sadece 20 veya 30 dakika olsa bile, güne iyi bir başlangıç ​​yapmış olursunuz. Bu size yoğun gününüz başlamadan önce daha küçük işleri halletmeniz için zaman verir. Ancak uykunun önemli olduğunu unutmayın, bu nedenle erken bir başlangıç ​​yapmayı planlıyorsanız, geceyi de erken geçirmek için en iyisi!

En Sevmediğiniz İşi Önce Yapın

En kötü kısmı önce hallederseniz, günün geri kalanını işin bittiğini bilmenin rahatlığıyla geçirebilirsiniz. İlk önce daha zor bir görevle başlamak, o günün geri kalanı için motivasyonunuzu da artıracaktır, bu yüzden onu son dakikaya bırakmak yerine bir sorun haline gelmeden bitirin.

Telefonunuzdan veya diğer dikkat dağıtıcı şeylerden kaçının. Bunu söylemek yapmaktan kesinlikle daha kolay, ancak dikkatinizi dağıtan bir şey olduğunu biliyorsanız, ondan uzaklaşmaya çalışın. Telefonunuz ise, uçak moduna alın ve bir kenara bırakın.

Evinizde başkaları varsa, meşgul olduğunuzu bildirin ve kendinizi sessiz bir yere götürün. İşi yapmak yeterince zor olabilir ve eklenen dikkat dağıtıcı şeyler onu neredeyse imkansız hale getirebilir. Dikkatinizi dağıtan şeyleri sınırlayabileceğiniz ve odaklanabileceğiniz bir çalışma alanı oluşturun.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön