İş

İşyerindeki Hatalı Davranışlar

İşyerindeki hatalı davranışlar olur, ama önemlisi, CEO’dan en genç çalışana kadar herkesin başına gelmesidir. Bu sadece profesyonel hayatın bir gerçeğidir. Ancak, bazı işyeri hataları diğerlerinden daha kötüdür.

İşte muhtemelen kontrolünüz altında olan ve ne pahasına olursa olsun kaçınmanız gereken işyerindeki hatalı davranışlar.

Yalan Söylemek

Bir e-postaya cevap verip vermediğinizle ilgili küçük bir yalan ya da bir hatayı örtbas etmek için söylediğiniz büyük bir yalan. Dürüstlüğünüz, işyeri itibarınızın büyük bir parçasıdır. Bu yalana yakalanırsanız, patronlarınıza ve meslektaşlarınıza söylediğiniz hiçbir şeye inanmamaları için bir sebep vermiş olursunuz.

Başkalarına Suç Atmak

İş yeri, özellikle sektörünüze bağlı olarak çok rekabetçi bir atmosfer olabilir. İşler ters gittiğinde, suçu iş arkadaşlarınızdan birine atmak cezbedici olabilir, böylece bir hatanın sonuçlarına katlanırlar.

Başarınızı Herkese Duyurmaya Çalışmayın

Başarısını herkese duyurmaya çalışan kazananı kimse sevmez, özellikle de başarı diğer ekip üyelerinin canını yakacak şekildeyse.

Yapmadığınız Şeyler İçin Övgü Almak

Bir projede bütün gece ayakta kalan siz değilseniz, övgü ve alkış geldiğinde tebrikleri kabul etmek için adım atanlardan olmayın.   Başkalarının esprilerini çalan komedyenler gibi olmayın.

Öfke Nöbeti

İşler yolunda gitmiyorsa, iş yerinde bir olaya neden olmasına izin vermeyin. Bazen çığlık atmak isteyeceksin. Bazen sana kötü davranan bir meslektaşınla kavga etmek isteyeceksin ama duygusal yüklü bir durumla başa çıkmadan önce her zaman sakinleşmenin bir yolunu bulun. Öfkeyle söylenenleri geri alamazsınız ve ofisinizde dengesiz bir öfkeye sahip biri olarak ün kazanmak istemezsiniz.

İşyerindeki Hatalı Davranışlar
İşyerindeki Hatalı Davranışlar

İşinizden, Patronunuzdan Ne Kadar Nefret Ettiğinizi Konuşmayın

Ara sıra monitörünüzde nefesinizin altında “Bu yerden nefret ediyorum” diye mırıldanmak iyi. Bunu bir toplantıda veya iş arkadaşlarının önünde yapmak doğru değildir. Herkesin ne kadar mutsuz olduğunu bilmesini sağlamak tek bir yanıtı tetikleyecektir.

Meslektaşların Arkalarından Konuşmak

Biri hakkında saçma sapan konuşmanın sonu asla iyi olmayacak. En iyi ihtimalle, doğru olmayabilecek veya başka birine veya şirkete zarar verebilecek bilgileri yayıyor olabilirsiniz. En kötü durumda, dedikodu konusuna geri döner ve itibarınızı ve en az bir iş ilişkinizi zedelersiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön