Girişimcilik

Girişimcilikte Merak Duygusu Neden Çok Önemlidir?

Girişimcilikte merak duygusu : Yetişkinliğe girdiğimizde ne olur? Hayatın getireceği şeye karşı bu merak ve açıklık duygusu nereye gitti? Hayata olması gerektiği gibi görünmesi için güvenmeye ne oldu? Burada yaşamın bize göstermek için ne olduğuna açık olmaktansa bunun bilinmesi gereken nedir?

Sadece bir dakikalığına kendinize sorun, “Acaba bu neden bana oluyor?” bir korku yerinden gelen veya meydana gelen şeyleri yargılamak yerine. Müşterilerimi, olayların neden böyle olduklarına dair bir merak duygusuna sahip olmalarını ve onlar için neyin ortaya çıkacağına açık olmalarını istemeleri için tam olarak bunu teşvik ediyorum.

Müşterilerim seanslarına bu şekilde yaklaştıklarında çok ilginç bir şey oluyor. Bu soruyu sorarak, onlara cevapları vermek için daha bilge benliklerinin kapısını açmışlardır. Meraklı ve açık kaldıkça, işler onlara bilinçli olarak veya bilinçaltı çalışmaları sırasında açıklanacaktır. Hayatlarının ilerlemesini etkileyen öğrenmeleri yanlarında götürürler.

Girişimcilikte Merak Duygusu

Hayat senin için oluyor, sana değil. Bunun anlamı, hayatınızda olan ve şu anda size olan her şeyin, benliğinizin daha derinlerine inmenize hizmet ediyor olmasıdır. Hayat senden sana olanlara “neden ben” tavrından ziyade bir merak ve merak duygusuyla yaklaşmanı istiyor. Hikaye önemli değil – sadece kendiniz ve yaşam hakkında ne tür içgörüler ve öğrendikleriniz olduğu.

Küresel bir köy olduğumuz için dünyanın dört bir yanından her gün trajedi duyuyoruz ve diğer insanların yaşadığı acı, ıstırap ve üzüntüden etkileniyoruz. Tüm trajik öyküler arasında, büyük bir cömertlik ruhu, affetme ve aşk ve şifada bir araya gelmenin ortaya çıktığı öyküler var. Bu, ancak birkaçı koşulların ötesini görme konusunda bir farkındalığa sahip olduğunda ve merak ve merak duygusuyla kendilerine “şu anda bana açıklamak isteyen hayatın ne olduğunu” “nasıl bir insan olabilirim ve kalbimi aç “ve” arkadaşıma nasıl hizmet edebilirim. ”

Aslında, trajedi grevlerinin işe yaramasını beklemek zorunda değiliz; Yeteneklerimizi başkalarıyla paylaşma isteği ile hayatta gezinerek herhangi bir zamanda hizmet edebiliriz. Kendiniz olarak ve size verilen şeyi paylaşarak, olduğunuz mucizeyi paylaştığınızı görmüyor musunuz? Evet, doğru duydunuz – sen bir harikasın, eşsiz bir tanrı parçasın, o kadar eşsizsin ki, türünün tekisin. Dünyada senin gibi kimse yok. Sen sadece açılmayı ve ortaya çıkmayı bekleyen harika hediyeler ve mucizelerden oluşan bir hazine sandığısın. Kendinizi bu şekilde görmeye istekli olduğunuzda, hayatın sizin aracılığınızla harika şekillerde gelişmesine izin veriyorsunuz. Girişimcilikte merak duygusunu iyi bilmek gerekir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön