Başarı

Verimli Bir Hafta Yapmanız İçin Yapmanız Gereken 5 Şey

Verimli Bir Hafta

Verimli bir hafta geçirmenizi sağlamak zordur. Yapılan bir araştırmaya göre, bir görev sırasında kesintiye uğradıktan sonra yeniden odaklanmanız için yarım saat süreniz olması gerekiyor. Online dikkat dağıtıcı unsurlar artıyor ve bunlarla birlikte üretkenliği artıracak çözümler değişiyor. Online oyunlar ve dikkat dağıtıcılarından kaçınmak, buzdağının sadece görünen kısmı.

Ağır görevler ve sıkışık görev listeleri herkesi eşit derecede etkiliyor.

 1. Planlarınızı optimize edin

Planlama, işlerinizi önceliklendirmenize yardımcı olacak bir yöntemdir. Yazar David Allen , uzun bir yapılacaklar listesine sahip olmanın ve hala verimli bir hafta geçirmenin mümkün olduğunu belirtiyor. Planlama süreci önemli olan şeydir.  Anahtar olarak, neye öncelik verilmesi gerektiğini bilmenizdir.

 1. Her seferinde bir şeye odaklanın

Verimli bir hafta için yapacak çok şeyin olması tehlikeli değil, aynı anda birden fazla iş yapmak tehlikelidir. Her durumda çoklu görevi ortadan kaldırmak mümkün değildir, ancak bilinçli olarak onunla meşgul olmayı reddederek çok daha verimli bir hafta geçirebilirsiniz.

 1. Haftalık ilerlemenizi gözden geçirin

Hafta için birkaç önemli plan seçmek ilk başta kolay değildir. Yardımcı olan şey, her haftanın sonunda düşünmektir. Yaptığın şey önemli miydi ve bir haftalık çalışmaya değer miydi? Hafta boyunca, ne zaman bir şey yapılırsa, onu sadece silmeyin veya yapıldı olarak işaretlemeyin, aynı zamanda İlerleme olarak yazın. Cuma günü İlerleme listenize bakın ve her bir öğeyi inceleyin. Daha iyi bir şey yapabilir miydin? İşlemi haftalık olarak tekrarlayın, öğrenin ve yineleyin.

Verimli Bir Hafta Yapmanız İçin Yapmanız Gereken 5 Şey
Verimli Bir Hafta Yapmanız İçin Yapmanız Gereken 5 Şey
 1. Sorunlar ortaya çıktığında iletişim kurun

Verimli bir hafta demek planladığınız her şeyin olması değildir. Çoğu zaman dış nedenlerden dolayı işler sıkışır veya gecikir. Kendi kendinize çözemeyeceğiniz şeyleri ertelemeyin. Yöneticinizden, takım arkadaşlarınızdan, danışmanlarınızdan veya herhangi birinden yardım isteyin. Size yardımcı olması için haftalık inceleme sürecini kullanabilirsiniz. Haftalık incelemeler, görevlerinizi zamanında bitirmenizi gerektirir. Bitirmezseniz, hem kendiniz hem de başkaları için kaydetmeniz gerekir.

 1. “Hayır” demeyi öğrenin

Seçici olun. Bir şey yapılabileceği için, yapılması gerektiği anlamına gelmez. Hedeflerinize dikkat edin. Biri sizden bir şey yapmanızı istediğinde veya bir şeyi yapılacak olarak yazmaya başladığınızda bir iki dakikanızı ayırın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
0
  0
  Sepet
  Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön