Başarı

Başarı için 10 Adım

Başarı : Girişimci, büyük riski anlayan ve yine de benzersiz fikrini gerçeğe dönüştürmek için inisiyatif alan kişidir. Bu tür bir insan rahat, stressiz bir yaşam tarzı aramıyor. Büyük bir yaşam değişikliğine girmeye istekliler var ve bu kolay olmayacak.

Nasıl Girişimci Olunur?

Aşağıdaki on adım, kendinizi başarıya hazırlamak için kişisel kontrol listeniz olarak kullanılabilir. Doğru kafa boşluğunda olmaktan iş fikrinizin arkasında değer yaratmaya kadar, işte nasıl girişimci olunur:

 1. Size uygun olup olmadığına karar verin
 2. Bir fikir seçin ve kendinizi eğitin
 3. Hedef kitlenizi bulun
 4. İşinizi planlayın ve başlatın
 5. Ortak bulun
 6. Ağınızı oluşturun
 7. Fikrinizi test edin
 8. Finansmanınızı planlayın
 9. Güçlü bir marka geliştirin
 10. Pazarınızda değer yaratın

Size Uygun Olup Olmadığına Karar Verin

Kendi önceliklerinizi ve kişilik tipinizi göz önünde bulundurarak, bu girişimcilik becerilerinin sizinle uyumlu olup olmadığına bakın.

Bir Fikir Seçin Ve Kendinizi Eğitin

Bir işe nasıl başlayacağınızı anlamaya çalışırken, yeni girişiminiz için bir fikir seçmek, kendinizi diğerlerinden ayırmakla ilgilidir.

Hedef Kitlenizi Bulun

Bir fikir kafanıza dahiyane gibi gelse de, sırtınızı sıvazlamadan önce, başkalarının bunun için para ödemeye istekli olduğundan emin olun.

İşinizi Planlayın Ve Başlatın

Bu adımı yavaş atın, çünkü bunun birçok bileşeni var. Küçük işletme sahibi olmak çok fazla planlama gerektirir ve işinizi başlatmak, bir tür girişimcilik seçmekten, konseptinizi oluşturmaktan ve onu anlamaktan fikrinizi gerçeğe dönüştürmeye kadar her şeyi içerir.

Ortak Bulun

Artık tüm idari kısımlar geride kaldığına göre, işinize geri dönebilirsiniz. Ancak, bunu yalnız yapmamanız önerilir. Yalnız uçmak harikadır, ancak sizi destekleyecek bir partnerinizin olması, tek başınıza kaçırabileceğiniz farklı zorlukları ve fırsatları görmenize yardımcı olacaktır.

Başarı Ağınızı Oluşturun

Size değer ve başarı sağlayabilecek mentorlar ve diğer profesyoneller, her zaman sahip olmaya değer bağlantılar olacaktır. Bu, özellikle onlarla bire bir çalışmak için geçerlidir, çünkü size daha odaklı yardım sağlayacaktır.

Başarı için 10 Adım
Başarı için 10 Adım

Fikrinizi Test Edin

Ürün veya hizmetinizin etrafındaki ilgiyi ölçmek ve nerede iyileştirmeler yapabileceğinizi görmek için bir deneme süresi önemlidir.

Finansmanınızı Planlayın

Bu en heyecan verici adım olmayabilir, ancak zorunludur.  Mali durumunuzun kapsamına bir göz atarak başlayın.

Güçlü Bir Marka Geliştirin

Sözlü olarak, temel değerlerinizden, dilinizden, çalışanlarınızdan ve müşterilerinizden oluşur. Estetik olarak marka renklerinizi, yazı tipi seçimlerinizi, logonuzu ve daha fazlasını içerir.

Pazarınızda Değer Yaratın

Artık web siteniz ve sosyal medya hesaplarınız arasında tanıtım için doğru hunilere sahip olduğunuza ve fikrinizi test etmek için zaman ayırdığınıza göre onu satmaya hazırsınız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
  0
  Sepet
  Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön