Başarı

Başarılı Genç Girişimcilerin 7 Alışkanlığı

Başarı her şekil ve boyutta olabilir. Ancak bu, başarıya ulaşmak için herkesin odaklanması gereken bazı önemli yönlerin olmadığı anlamına gelmez. İş dünyasına yeni giren genç bir girişimciyseniz veya hevesli bir iş adamının hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmayı umuyorsanız, bu 10 alışkanlığı aklınızda bulundurun. Sonuçta, kendi işinizi kurarken her küçük parça önemlidir. Şans bunun bir parçasıdır, ancak başarı çoğunlukla sıkı çalışma ve kararlılıktan kaynaklanır. Bu alışkanlıkları şimdi oluşturmaya başlayın ve uzun vadede başarılı olma olasılığınız artacaktır.

Başarılı Genç Ne Yapmalı?

 1. Tutkulu olduğunuz bir şey bulun.

Hiç kimse umursamadığı bir şeye dayanarak iyi bir şirket yaratmadı. İlk önce işletmenin yarattığı ürün veya hizmetle ilgilenmeden bir iş kurmak imkansızdır. Örneğin Fraser Doherty’yi ele alalım: Bu genç adam, büyükannesinin tariflerine göre reçel işi başlattı ve şimdi reçellerini neredeyse 200 mağazada satıyor. Sevdiği bir şeyi yapmak için bir aile tarifi kullanmakla bu kadar ilgilenmeseydi başarısı o kadar büyük olmazdı.

 1. İşletmenize yeterince zaman ayırın.

Genç girişimcilerin birçok avantajı var, ancak bir dezavantajı, çoğunun hala okulda olması. Bu, işlerini geliştirmeye ayırmak için daha az zaman bırakır. Bununla birlikte, genç olmanın bir avantajı tonlarca enerjiye sahip olmaktır. Biraz sosyal zamanınızı feda edin ve şimdi uyuyun, uzun vadede fayda sağlayacaksınız.

 1. Odaklanın.

İşletmeniz için bir fikriniz olduğunda, ona bağlı kalın ve hiçbir şeyin dikkatinizi dağıtmasına izin vermeyin. Odağı kaybetmek kolaydır, ancak sonuçta sağlam bir iş kurmanın anahtarıdır.

Başarılı Genç Girişimcilerin 7 Alışkanlığı
Başarılı Genç Girişimcilerin 7 Alışkanlığı
 1. Yardım isteyin.

Bir konuda yardıma ihtiyaç duymakta utanılacak bir şey yok. Sırf harika bir fikriniz olduğu için bu, o fikri hayata geçirip gerçeğe dönüştürecek bilgi birikimine sahip olduğunuz anlamına gelmez. Yatırımcılara veya bir teknoloji geliştiricisine ihtiyacınız olsun, etrafınızı sahip olmadığınız becerilere sahip insanlarla çevreleyin.

 1. İlerlemeniz üzerine düşünün.

Herhangi bir iş adamı gibi, şirketiniz için gerçekten neyin işe yaradığını bulmadan önce bir süre deneme yanılma temelinde çalışmanız gerekebilir. Etrafta bir şeyleri değiştirmek utanılacak bir şey değildir, bu nedenle ilerlemenizi yansıtmak için zaman ayırın ve buna göre değişiklikler yapın.

 1. Geri bildirim alın.

Harika bir fikriniz olduğunu düşünseniz de müşterileriniz aksini düşünebilir. İşletmenizin tamamı ve ürünleriniz hakkında fikirlerini almak için müşterilerle konuştuğunuzdan emin olun. Ve önce arkadaşlarınızla konuşmanın faydası olsa da, sonunda size ve işinize karşı tamamen tarafsız olan insanlarla konuşmak istersiniz. Bu, müşterilerinizin aradıkları hakkında gerçek bilgi almanın en iyi yoludur.

 1. Düzeninizi koruyun.

Evrak işlerini organize etmek ve işinizin ilerlemesini izlemek için bir sisteminiz olmalıdır. Aksi takdirde, yolun sonunda pişman olacaksınız. Bir sistem bulun ve kesinlikle mecbur kalmadıkça onu değiştirmeyin.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
0
  0
  Sepet
  Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön