BaşarıÖne Çıkanlar

Pozitif Tutumunuzu Arttırmanın 5 Yolu

İnsanın yaşamdaki göstermiş olduğu başarı onun tutumuyla ilgili bir konudur. Yani eğer ki siz aklınızı pozitif olan farklı bir alana çevirebilirseniz bu durumda sizi evinizde ya da herhangi bir yerde tutacak şey yoktur. İnsanın zor zamanlarda bile kendisini başarılı tutmasının 5 yolu.

 1. Reddedilmeyi kaldırın.

Bir insanın istemediği zorluklarla karşılaşmış olması başarısının kırılması için normal bir durumdur. Böyle bir durumla yüzleştiğinizde ise sizin yapmanız gereken şey şudur.” Her şey zamanla geçecek ve önemsizleşecek.”

Bir insan kaybettiğinde kazanmış olduğu şeyin başarısızlık olduğunu duşunuyor olması normaldir, fakat aslına bakarsanız durum hiçbir zaman böyle değildir. Hatta insan başarısızlıklarından ders aldığında bir sonraki hamlesini de başarılı hale getirebilecektir. Kısacası her başarısızlık aslında yeni bir fırsattır. Duruma bu şekilde yaklaşmış olmanız sizin doğru yolu bulmanızda yardımcınız olacaktır.

 1. Kendinizi dargınlıktan arındırın.

Bir insanın sürekli olarak kendisine dargın olması onun moralini bozmaya yarayacaktır. Dışarıda bir hayatınız var ve bu hayatta tamamen sizin kontrolünüz altındadır. Ancak sizi bu konum getiren şeyinde kendi kararlarınız olduğunu unutmamanız gerekir. Bunun için başkalarını suçlamak hiç doğru olmayacaktır.

Pozitif Tutumunuzu Arttırmanın 5 Yolu
Pozitif Tutumunuzu Arttırmanın 5 Yolu
 1. Pozitif insanlarla bağlantı kurun.

Negatif insanlar diğerlerini dibe çeker. Eğer pozitif kalmak istiyorsanız onlardan uzak durun. Onlarla mümkün olduğunca az vakit geçirin. Öte yandan pozitif insanlar her zaman başarılı olanlardır ve başarıları onlarla birlikte olanlara da bulaşır.

 1. Her gün en az bir kişiye iltifat edin.

Bir insana iltifat etmiş olmanız başkalarının da kendini iyi hissetmesini sağlayacaktır. Daha da iyisi sizin de kendinizi iyi hissetmenize neden olacaktır. Bunun için mutlaka her gün birilerine samimi iltifatlarda bulunun. Ancak bunu yaparken de mutlaka yanlış anlaşılmadan uzak durun.

 1. Coşkulu olun.

Coşku ve heyecan her zaman bulaşıcıdır. Sizdeki bu enerji başka insanları size çekecektir. Dale Carnegie’nin öğrettiği gibi, “Coşkulu davranırsanız coşkulu hale gelirsiniz.”

Pozitif olmak sürekli değişkenlik gösteren bu dünya da kıymetli bir duygudur, ancak bundan sadece düzenli olarak pozitiflikten beslenenler faydalanacaktır.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
0
  0
  Sepet
  Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön