Girişimcilik

Her Genç Girişimcinin Bilmesi Gereken 10 Tavsiye

Genç bir girişimci yeni bir şirket kurmak isterken internette gezindiğinde farklı makalelere den gelebilir. Ancak bunlardan hangisinin genç girişimcilere hitap etmiş olduğu konusunda da çelişkili ifadeler vardır.  Peki, her genç girişimcinin bilmesi gereken tavsiyeler nelerdir?

1.Sevdiğiniz işi Yapın

Her genç girişimcinin mutlaka sevdiği işi yapması gerekiyor. Girişimci sevmediği bir işi yaparken her sabah o işe gitmek istemeyecektir. Girişimcinin yapması gereken neyi sevdiğini bulabilmesidir.

2.Odaklanın

Hangi projeye başlayacaksanız mutlaka odlaklanmalısınız. Adeta milyonluk bir fırsatı kaçırıyor gibi hareket ettiğinizde bunun karşılığını bir süre sonrasında alabilirsiniz. Odaklanılan bir işte başarısızlık oranı çok düşüktür.

 3.Online Kaynaklardan Faydalanın

İnternet insanların kaynak ihtiyacı konusunda altın değerinde olan bir kaynaktır. Aradığınız her türlü bilgiye internet üzerinden ulaşabilir ve vakit geçirmemeniz gereken şeyler hakkında zamanınızı kötü kullanmamanız gerektiğini de anlarsınız.

4.Akıl Hocası

Bu söz kimsenin hoşuna gitmeyecek olsa da aslında akıl hocası çok iyi bir şeydir. Ancak kendinize bulacağınız akıl hocasının mutlaka tecrübeli ve daha önce bu konuda deneyimlerinin başarılı olması gerekir.

"Her

5.Kendinize Dikkat Edin

Kendinize dikkat edin çünkü zaman çok hızlı bir şekilde geçiyor. Hatırlayın sizde bir zamanlar 13 yaşındaydınız. İnsan her yaşta yıkılmaz olduğunu düşünür lakin girdiğiniz yolda sizin rekabet gucunuzu artırmayacaktır

6.Pazarınızı Belirleyin

Her işi yapabilirim mantığının hiçbir zaman karşılığı yoktur. Bunun için daldan dala atlamak yerine hangi işe girmek istediğinize karar verin. Seçtiğiniz iş hakkında önceden araştırma yapmak faydalı olacaktır.

7.Tek Seferde İşinizi Açıklayabilecek Durumda Olun

Yaptığınız işi anlatabilmenin yolu o iş hakkında fikir sahibi olmanız gerekir. Bunun için karşınızdakine işinizi tek seferde anlatabilecek bir bilgiye sahip olmanız gerekir.

8.Unutmayın, Girişim Yönetiyorsunuz

Biraz para kazanıyor olmanız sizin yıldız olduğunuz anlamına gelmeyecektir. Bunun için unutmamanız gereken şey sizin bir girişimi yönetiyor olduğunuzdur.

9.Hala Bazı Kuralların Olduğunu Unutmayın

Ne iş yaparsanız yapın hangi işi kurarsanız kurun unutmayın ki bazı değişmeyen kurallar hep vardır ve olmaya da devam edecektir.

10.Ne Zaman Geri Çekileceğinizi Bilin

Hırs iyidir, fakat unutmamanız gereken şey ne zaman geri çekileceğinizi bilmeniz olacaktır. Eğer durmanız gereken yeri bilmezseniz o zaman kaybetmeye mahkum olursunuz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön