Başarı

Einstein Başarı Sırları

Albert Einstein, bir dahi olarak kabul edilir, ancak bu şekilde nasıl oldu herkesin bunu bildiğini de zannetmiyoruz? Pek çok araştırmacı, görelilik teorisini ve modern fiziğin temelini oluşturan diğer çarpıcı anlayışları ortaya çıkarmanın, çok özel bir beyin gerektirdiğini düşünüyor. Albert Einstein kusursuz düşünme yeteneğiyle birlikte, görelilik teorisinin babası, modern beyin görüntüleme tekniklerini görecek kadar yaşamadı, ancak ölümünden sonra beyni bölümlere ayrıldı ve fotoğraflandı.

Şimdi, bilim insanları, beynin iki yarım küresini birbirine bağlayan sinir lifi demeti olan ortalamanın üzerinde bir korpus kallozumu ortaya çıkarmak için bu kesitsel fotoğrafları kullandılar.

Araştırmacılar, uzunluğu boyunca çeşitli noktalarda ünlü noggin korpus kallozumunun kalınlığını ölçtüler ve bunu 15 yaşlı ,52 genç sağlıklı erkeğin MRI’ları ile karşılaştırdılar.  Einstein’ın korpus kallozumunun kalınlığı, hem yaşlılar hem de gençler için ortalamadan daha fazla çıktı.

Uzmanlar Einstein’ın beyninde daha fazla sinir lifinin, prefrontal korteksin iki tarafı gibi karmaşık düşünce ve karar vermekten sorumlu olan kilit bölgeleri birbirine bağladığını iddia ediyorlar.  Fizikçinin beyninin bazı bölümlerinin alışılmadık derecede büyük ve karmaşık bir şekilde katlanmış olduğuna dair önceki kanıtlarla birleştiğinde, bu özelliğin olağanüstü yeteneklerini açıklamaya yardımcı olduğu öne çıkıyor.

Einstein’ın Başarı Sırları
Einstein Başarı Sırları

Einstein doğuştan bir dahiydi ve herkes bu doğal zekaya sahip olamaz. Zeka yetenekli değilse, üretin. Hiç kimse doğuştan zeki değildir. Zeka parametresine ulaşmak için yalnızca eğitim yoluyla, farklı insan gruplarıyla tanışmak, fikirleriniz ve teorilerinizi pratik hale getirmekle yapılabilecek  iştir. İçinizdeki dehayı ortaya çıkarın çünkü yaratmaya giden yol zordur, ama sonuç için çalışmaya değerdir.

Kötü Sonuçlardan Kaçının

İş dünyası tamamen cesur deneylerle ilgilidir. Ancak yaptığınız şey işe yaramıyorsa, sonuçlardan memnun değilseniz, farklı sonuçlar bekleyerek aynı yaklaşımları tekrarlamaya devam etmeyin.

Einstein’ın uyardığı gibi: “Delilik, aynı şeyi tekrar tekrar yapmak ve farklı sonuçlar beklemektir.”

Yaratıcı Bir Problem Çözücü Olun

Karşılaştığınız sorunlar kendi yaratımınızdan kaynaklanıyorsa, düşüncenizi değiştirme zamanı gelmiş demektir. Bunu yapmamak, problemleri basitçe artıracaktır.

Gelecekte başarılı olmak için, hayal gücünüzle görmeniz gerekir. Siz ilerledikçe mevcut durumunuz değişecek, ancak gerçekten mükemmel olmak için olacağınızı düşündüğünüz yerin ötesine bakmalısınız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön