Başarı

Oprah Winfrey Başarı Hikayesi

Oprah Winfrey ulaştığı inanılmaz başarı seviyesinin hiç şüphesiz farkındasınız. Zenginlik ve övgülerin ötesinde, Oprah Winfrey’in başarı hikayesi dünya çapında milyonlarca insana ilham verdi.

Soloprenör Korkularını Aşmak serisinde, en ünlü girişimcilerin ve tek başına çalışan girişimcilerin kaçının hayata başladığını ve başarılı çevrimiçi işletmeler kurduğu anlatılmış.

Güçlüklerin Üstesinden Gelmek

Oprah Winfrey 1954’te Mississippi’de doğdu ve dünyaya daha kötü koşullarda girmesi zordu. Gençlik yıllarını annesi, büyükannesi, babası ve geri dönüşleri arasında gidip gelerek, her zaman koşullarıyla mücadele ederek geçirdi.  1960’larda Amerika’da fakir, siyahi bir kız olmak akıllara durgunluk veren bir başarının reçetesi değildi, yine de başardı.

Oprah, erken yaşlardan itibaren muazzam bir kişilik gücü gösterdi. Büyükannesi, Oprah’ın sahneye ne kadar doğal bir şekilde girdiğini ve performans sergilediğini sık sık hatırlıyordu.

Oprah Winfrey’in Başarı Hikayesi
Oprah Winfrey’in Başarı Hikayesi

Başarılı Olmak İçin Motive Oprah?

1971’de, henüz lisedeyken, Oprah’ın tarzı ve duygusal sunumu, Nashville’de bir radyo istasyonunda onun dikkatini ve pozisyonunu kazandı. Nashville’de ve daha sonra Baltimore’da televizyona geçtikten sonra, 1983’te düşük reytingli sabah programı yapmak için Chicago’ya taşındı.

Oprah Winfrey, Chicago’daki en yüksek reytingli talk show olarak Donahue’yi geride bıraktı. Birkaç yıl sonra şovun adı The Oprah Winfrey Show olarak değiştirildi ve 25 yıl boyunca yayında kaldı.

Oprah’ın benzersiz tarzı, televizyonda tamamen yeni bir iletişim biçimiyle sonuçlandı. Ulusal televizyonda olmasına rağmen daha samimi, lonuklarla olan tam empatisi insanların kişisel hikayelerini paylaşmaya daha istekli hissettikleri bir ortam yarattı.

Oprah Winfrey’in Başarı Hikayesi
Oprah Winfrey’in Başarı Hikayesi

Oprah Winfrey neden önemlidir?

Oprah Wİnfrey bu başarının hepsini ve daha fazlasını nasıl yaptı?

Ona söylenenlere inanmayarak.

Fakir, siyah ve kadın olmak erken yaşamının gerçekleri olabilirken, Oprah bu etiketlerin varoluşunun toplamı olduğuna inanmadı.

Asla hiçbir şeye varamayacağını söyleyen insanlara inanmadı.

Oprah, bu fısıltıların kendi kendine anlattığı hikaye haline gelmesine kolayca izin verebilirdi, ama farklı bir şekilde seçti. Korkuları ve zorluklarıyla yüzleşti ve kendine inandı.

Eğer başarı sağlanmak isteniyorsa Oprah Winfrey’in yaşam hikayesini örnek almak başarının daha inanır hale gelmesini sağlamış olacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön