Başarı

Başarıyı Engelleyen 5 Düşünce

Düşüncenizin sizi ne zaman geride tuttuğunu fark ederek, onu daha olumlu ve hatta yardımcı olacak şekilde yeniden düzenleyebilirsiniz. Bugün 5 yaygın düşünceyi vurgulayarak bunun nasıl yapılacağına dair ipuçlarını paylaşalım istedik.

 1. Her Şeyin Mükemmel Olması Gerekiyor.

Mükemmeliyetçilik zararlıdır, çünkü imkansız bir hedeftir. “Günün sonunda mükemmel bir özgeçmiş, mükemmel bir röportaj ve mükemmel bir iş olmayacak. Herkesin ve her işin güçlü ve zayıf yönleri vardır ve hiç kimse mükemmel değildir.

Bir kariyer değişikliği yapmaktan veya henüz başaramadığınız şeylere odaklanmaktan korkmak yerine, herhangi bir yanlış adımı gelişme fırsatı olarak kabul edin. Yeni şeyler denemek, yeni becerileri nasıl öğrenip geliştirdiğimizdir. Kendinize bu kadar yüksek beklentiler koymak hem duygusal olarak zorlayıcıdır hem de verimsizdir.

 1. Başarısızlığa Mahkumum

Bazen yaşamın normal bir parçası olan engellerden ve hatta günlük streslerden bunalmış hissedebiliriz, ancak gerçek şu ki, asla başarısız olmaya veya başarılı olmaya mahkum değiliz. Geleceğiniz kendi ellerinizde ve oraya nasıl yolculuk edeceğinize siz karar verirsiniz.

 1. Başarılı Olmak İçin Başkalarının Onayına İhtiyacım Var

Herkesin değerleri farklıdır. “Bir kişi için çok önemli olan şey, diğerinin ölçeğine göre bile derecelendirilemeyebilir.” Başkalarının fikirlerini biraz tuzlu bir şekilde ele alın, çünkü ne düşündükleri, neredeyse hayatınızı nasıl geçirdiğiniz kadar zaman alıcı ve önemli olmayacak. “

Başarıyı Engelleyen 5 Düşünceler
Başarıyı Engelleyen 5 Düşünceler
 1. Ben ‘Her Zaman’ Ya Da ‘Asla’ Yapamam

Hiç kimse ‘her zaman’ veya ‘asla’ bir şey yapmaz; öyle demek, davranışınız üzerinde hiçbir kontrolünüz olmadığını gösterir. Unutmayın, gitmek istediğiniz yere ulaşmak için değişiklik yapabilirsiniz. Özellikle de bir kariyer hamlesi yapmak istiyorsanız.

 1. Geçmişim Geleceğimi Belirler

İşinizi kaybetmek gibi sizi olumsuz yönde etkileyen bir şey yaşadıysanız, güveninizi kaybetmek kolaydır. Ama geçmişte zorluk yaşadığın için, gelecekte istediğini başaramayacağın anlamına gelmez. Bunu, ne istediğinizi yeniden değerlendirmek ve denemeye devam etmek için bir fırsat olarak alın, çünkü yapmaya değer bir şey biraz risk gerektirir.

Başarıyı engelleyen bir çok düşünce vardır, ancak yukarıda bahsetmiş olduğumuz bu 5 tanesi genel olarak insanların en çok takındıkları tutumu içermektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
0
  0
  Sepet
  Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön