İş

Multi Milyoner Barbara Corcoran “Herkes, Herkesin İstediğini İster.”

Kendi kendine milyoner olan Barbara Corcoran , sonunda servetini kazanacağı sektör olan gayrimenkule girmeden önce 22 küçük işte çalıştı . Bugun emlak sektöründe milyoner olan Corcoran satış kuralı olarak da herkes, herkesin istediğini ister oldu

Emlakta servet kazanan Corcoran Barbara , ilk evinize ne kadar harcamanız gerektiğini belirlemenize yardımcı olacak basit bir formül sunuyor: “Maaşınızı dört ile çarpın ve genel olarak buna hak kazanabilirsiniz.” Bu formül, yüzde 20 peşinat ödediğinizi varsayıyor, diye ekliyor.

Barbara Corcoran fakir büyüdü.  Koşullarına rağmen, güçlü bir hayal gücünü sürdürdü ve genç yaştan itibaren keskin bir iş zekası gösterdi.

23 yaşındayken Corcoran, gelecekteki kocası Ramone Simone ile tanıştığı sırada garsonluk yaparak geçimini sağlıyordu.  Birlikte emlak işi yapmak için ona 1.000 dolar kredi vermesine rağmen, kısa süre sonra sekreteriyle evlenmek için onu terk etti. Corcoran’ın “onsuz asla başaramayacağını” iddia etti, ancak bugün bakıldığında sonuç onu göstermiyor.

Barbara Corcoran Deneyimi

Acı verici olsa da, deneyim onda  bir ateş yaktı. Corcoran sonraki 23 yılını imparatorluğunu inşa etmek için harcadı: Corcoran Group New York City emlak komisyonculuğu. Bu grup, Corcoran tarafından 2001 yılında 66 milyon dolara NRT’ye satılmadan önce New York’taki en büyük konut emlak şirketi haline geldi.

Multi Milyoner Barbara Corcoran
Multi Milyoner Barbara Corcoran

Barbara Corcoran’ın hayatı, gerçek bir fakirlikten zenginliğe uzanan hikaye.  Şimdi, 71 yaşında olan  Corcoran’ın mirası  hiçbir engelin üstesinden gelinemeyecek kadar büyük olmadığının kanıtı.

Corcoran’ın savurganlıkları bir multi milyoner için nispeten mütevazı olsa da, kariyerine yeni başladığında savuracağı şeyden bir adım daha ileride.

Corcoran, uyulması gereken bir diğer basit kural ise, eve götürme ücretinizin yaklaşık yüzde 30′unu konut maliyetlerine harcamayı hedeflemek olduğunu söylüyor. Bu yüzde 30′un evin etiket fiyatından daha fazlasını kapsadığını unutmayın: Tüm ev sahipliği maliyetleri, ipotek faizi, vergiler, sigorta, bakım ve yapmak isteyebileceğiniz her türlü tadilatı içermelidir

Herkes, herkesin istediğini ister ve kimse başkalarının istemediği şeyleri istemez. Geçirdiğim 25 yıl boyunca sattığım 2 milyar dolarlık emlak sayesinde öğrendiğim, eğer sattığınız ürün ya da hizmet için yeterince arz yoksa, bu arzı oluşturmak için yaratıcı fikirlere ihtiyacınız var.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön