İş

İş Tatili ( Show Business) Nedir?

İş tatili modelinin bulucusu Hikmet Eraslan, bu model şahsın 2000 yılında batmış olması ve tüm malını mülkünü kaybettikten sonra eline geçen fırsatları değerlendirmek istemesiyle başladı. İş tatili denildiğinde çok şık bir duruş olmasa da aslında İngilizcesi kulağa biraz daha cazip geliyor. Bu iş tatilinin İngilizce adı Show Business. Karizmatik bir tarz olan bu işle uğraşan kişilere baktığımızda çok mutlu olduklarının da altını çizebiliriz.

İş Tatili Nasıl İşler?

İsterseniz işin nasıl ilerlediğine kısaca bir bakalım. Dosso Dossi Fashion Show etkinliğini gerçekleştiren Eraslan Grubu kendine özgü bir yöntem geliştirerek Dossi Fashion Show’un patentini almayı başardı. Bu sayede Rusya’dan müşterileri Antalya’ya getiriyor. Hem sergi ve satış işlerini yaparken Rusların hoşnut kalacağı programlar hazırlayarak memnuniyetlerini sağlıyor. Tabi ki Eraslan Grup’un başlatmış olduğu organizasyon tuttuğu ve satışları olumlu etkilediği için bu organizasyonun çakmasını yapmaya çalışanlar Yargıtayla karşı karşıya geldi. Bu girişimin taklitlerinin yapılmasına izin vermedi.

İş Tatili ( Show Business) Nedir?
İş Tatili ( Show Business) Nedir?

Peki, bu iş nereden çıktı?

Bu iş modelinin çıkış noktası Laleli. Eraslan Grup Laleli’ye gelen başta Rus müşterilerine ürünlerini nasıl ulaştıracaklarını düşünürken kışın soğuk günlerinde veya yazın girişinde onları Türkiye’ye çekmenin yolunu buldular. Böylelikle sadece kendi ürünlerini değil komşularının ürünlerini de sergileyerek yeni bir iş modelini ortaya koymuş oldular.

Lalelideki yüzlerce marka yılda iki kere ortaya koydukları yeni modelleri burada sergileme imkanı buluyor. Altı bin’den fazla ziyaretçi hem bu ürünlerden alım yapıyor hem de gelecek sezonun bağlantılarını kurarak önlerinde ki seneyi garanti altına alıyorlar. Bu arada gelenler piyasada ki ürün çeşitliliğinden haberdar oluyorlar ve modanın izlerini takip etmiş bulunuyorlar.

Her zaman bir çıkış yolu bulunmaktadır. Önemli olan onu bulabilmek ve değerlendirebilmektir. İş Tatili model’de tam olarak değerlendirilmiş bir düşünce ve fırsattır.

İnsan her zaman kendisine tanınan ya da sunulan fırsatları değerlendirdiğinde bunun mükafatını alacaktır, ancak bu mükafatın oranı beklentiye karşı değişiklik gösterebilir. Eğer kazanma amacınız daha büyük ise o zaman önce büyük düşünmeniz çok önemlidir. Büyük düşünen insanlar yapacakları işe inandıkları için büyük kazanırlar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön