İş

Önümüzdeki 10 Yılda İş Yapma Şeklinizi Değiştirecek 10 Trend

Sadece 10 yıl içinde iş yapma, işe alma, kültür, iş gücü dağılımı ve müşteri tercihlerinin tümü çarpıcı biçimde farklı görünecek.

Son 15 yılını şirketlerin kültür odaklı markalar geliştirmesine yardımcı olmak için dikkatinizi çekecek ilk 10 trendi açıklayalım istedik.

 1. Çalışanlar ve müşteriler, özellikleri ve faydaları kadar iş uygulamaları için de markaları seçeceklerdir.
 2. Şirket kültürü kritik bir rekabet avantajı haline gelecektir.
 3. Kültür çok daha yaygın hale gelecek.

effaflığın şirketleri insanların onları nasıl algıladığı hakkında düşünmeye nasıl zorlayacağının

 1. Şirketler, şehir merkezlerinden daha uzakta yaşayan yetenekleri işe alacak.
 2. Aşırı dağıtılmış iş gücü norm haline gelecek.
 3. Çalışma merkezleri hiper yerelleştirilmiş WeWork tarzı ortak çalışma alanları geleneksel ofislerin ve genel merkezlerin yerini alacak.
 4. KOBİ’ler, uluslararası ekiplerle düzenli olarak işe alıp çalıştıkları için mikro çok uluslu şirketler haline geleceklerdir.
 5. Çalışanı elde tutma mücadelesi ekonomik canlılığı kaybedecektir.
 6. Şirketler, yüksek hızlı, proje tabanlı çalışmaya odaklanan bir iş metodolojisi olan “çalışma döngüleri”ni benimseyecektir.
 7. İşçilerin çoğunluğunun kendi iş defterlerini oluşturması ve kendi becerilerini ve gelişimini yönetme sorumluluğunu alması gerekecektir.

Bu 10 iş yapma eğilimi, hem yüksek vasıflı yeteneklerin artan kıtlığı hem de kentsel alanlarda artan gayrimenkul maliyeti tarafından yönlendirilecektir. Teknoloji de devreye giriyor ve insanların her yerden, her zaman çalışmasını kolaylaştırıyor. Bireyler bu seçeneğin tadını çıkardıkça ve program esnekliği talep ettikçe, şirketler uzaktan çalışmayı daha da kabul edecek hale gelecek.

Önümüzdeki 10 Yılda İş Yapma Şeklinizi Değiştirecek 10 Trend
Önümüzdeki 10 Yılda İş Yapma Şeklinizi Değiştirecek 10 Trend

İşlerin çoğu uzaktan yapıldığında, ekip etkinliğine zarar vererek ilişkilerde bozulma olabileceği konusunda uyarılar var. Bu nedenle, şirketler standart dışı çalışma saatleriyle rahat olmalı ve çeşitli start-stop zamanlarını kabul etmeyi öğrenmelidir.

“Yılda bir kez tüm bir ekibi bir araya getirmek bile, zamanın geri kalanında harika işleri kolaylaştırmak için uzun bir yol kat edecektir.

Çalışanları elinizde tutabiliyorsanız uzaktan çalıştırabilirsiniz.  Çalışanlar çabalarının etkisini hızlı bir şekilde görebileceklerinden, şirketler kısa sürede yüksek katılım ve üretkenliği teşvik etmek için çalışma döngülerini kullanabilir. Ancak dezavantajı, şirketlerin düzenli olarak kapılarından çıkan öğrenilmiş uzmanlıkla da uğraşmak zorunda olmalarıdır. Personeli dışarıdan çalıştırmak zordur ancak bunu başarırsanız size tasarruf sağlayacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
  0
  Sepet
  Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön