Başarı

Zaman Kazanmanın 4 Yolu

Zaman Kazanmanın 4 Yolu:  Aile, eğlence ve dinlenme için daha fazla zaman ister misiniz? En çok zevk aldığınız şeyleri yapmak için zaman bulmak düşündüğünüzden daha kolay. Her gün zamandan tasarruf etmenin genellikle göz ardı edilen on yolundan bahsedelim.

Zamanınızı takip edin

“Ölçülen şey yapılır.” Uzmanlar bu eski özdeyişi kimin yazdığını tartışsa da, çok az kişi onun doğruluğuna karşı çıkıyor. Zamanınızı ölçerek, akıllıca harcayıp harcamadığınızı değerlendirebilirsiniz. Aksi takdirde, ayarlanması gereken alanları nasıl belirleyebilirsiniz? Zaman kaybettirenlerinize tek tek odaklanın. Kaç dakika harcadığınızın şokunu atlattıktan sonra, daha iyi olacağı yerde yeniden sahiplenebilirsiniz. İlerlemenizi düzenli olarak kontrol ederken, sürekli iyileştirmeniz sizi daha fazla zaman kaybettiren uygulamaları ortadan kaldırmaya motive edecektir. Çok satan yazar Kevin Daum’a göre, bir hafta veya bir gün gibi kısa bir süre için zamanınızı ölçmekten faydalanacaksınız .

Zaman Kazanmanın 4 Yolu
Zaman Kazanmanın 4 Yolu

Arıza Sürenizi Artırın

Bir toplu taşıma aracıyla mı gidip geliyorsunuz? Bekleme odalarını sıkıcı buluyor musunuz? Bir akıllı telefonunuz varsa, bu boş zamanı avantajınıza kullanabilirsiniz. En kısa günlük görevlerinizi düşünün. Doktor randevusu gibi uzun bir bekleyişiniz olduğunda hazırlıklı gelin. Beklerken çalışmanız gerekenleri alın, daha sonra diğer aktiviteler için özgürsünüz.

Dikkat Dağıtıcı Olmayan Bir Bölge Ayırın

Süper verimli bir denizaşırı uçak yolculuğu, küresel bir teknoloji girişiminin CEO’su Bryan Guido Hassin’e “uçak günlerini” programına dahil etmesi için ilham verdi. Telefonunu ve dizüstü bilgisayarını uçak moduna alarak ağ bağlantılarını devre dışı bırakır. İş arkadaşlarına, ofis dışındaymış gibi müsait olmayacağını bildirir. Ardından, en yüksek öncelikli işiyle uğraşır. Her günü bir “uçak günü” yapmak gibi bir lüksünüz olmayabilir ama kesinlikle birkaç kesintisiz an kazanmak için telefonunuzu ve ofis kapınızı kapatabilirsiniz.

Bir Seferde Bir Şey Yapın

Çoklu görev, üretkenliğinizin yüzde 40’ına mal olacak . Sorun şu ki, aynı anda iki aktivite yaptığınızı düşünüyorsunuz, ama aslında bir aktiviteden diğerine hızla geçiyorsunuz. Anahtarlar bir saniyeden daha kısa sürer, ancak bir gün boyunca bu saniyeler önemli ölçüde zaman kaybına neden olur. Ayrıca çoklu görev yaptığınızda daha fazla hata yapar ve yaratıcılığınızı engellersiniz. Bunun yerine, en önemli görevinize yoğunlaşmak için bir veya iki saatinizi ayırın. Bir saat hareketsiz oturamıyor musunuz? On beş dakika için bir zamanlayıcı ayarlayın, ardından ses gelene kadar kendinizi odaklanmaya zorlayın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön