Motivasyon

Neden Bir Akıl Hocaları İle Çalışmalı

Günümüzün rekabetçi ortamında akıl hocaları, sizi meslektaşlarınızdan veya rakiplerinizden ayıran avantaj sağlayabilir. Mevcut kariyerinizde kariyer değişikliği yapmaya veya ilerlemeye hazır olabilirsiniz, ancak bir şey sizi engelliyor. Sizin için bilgi, içgörü, destek, rehberlik ve kapılar açabilecek biriyle fikirleri konusunda destek almaz mıydınız?

Dünyanın en zengin ünlülerinden bazılarının mükemmellik arayışlarında onlara yardımcı olacak akıl hocalığı ilişkilerine sahip olması sizi şaşırtabilir.

Girişimci olarak, tek başına bir şeyler yaratmak heyecan verici olabilir, ancak gerçek şu ki, harika bir fikriniz olsa da, onu sürdürülebilir bir işe dönüştürmek için işletmenizle ne yapmanız gerektiğini tam olarak bilmeniz gerekir. Bir akıl hocası, belirli ticari kararlar vermekten belirli ortaklıkları teşvik etmeye kadar girişimcilik yolculuğunuzda size rehberlik edebilir.

1.Akıl hocaları bilgi sağlar.

Benjamin Franklin’in dediği gibi, “Söyleyin unuturum, bana öğretin hatırlayabilirim, beni dahil edin öğrenirim.”  İş planı yapmak, bütçeleme yapmak, günlük operasyonları yürütmek, stratejik kararlar almak veya bir pazarlama kampanyası yürütmek dahil olmak üzere, bir işin yürütülmesine neyin dahil olduğu hakkında hiçbir fikriniz olmayabilir. Bir akıl hocası öğrenme eğrisini kısaltan zengin bilgi birikimini size sunabilir.

 1. Akıl hocaları, geliştirmemiz gereken yerleri görebilir.

Akıl hocaları bizim istediğimiz hatalarımızı daha fazla görmenin bir yolunu bulur. Size karşı her zaman acımasızca dürüst olur ve sizde gördükleri zayıflıkları küçümsemek yerine size tam olarak nasıl olduğunu söylerler.

 1. Akıl hocası kişisel gelişiminizi canlandırmanın yolunu bulur.

Birine akıl hocalığı yapmanın hassas dengesi, onları kendi imajınızda yaratmak değil, onlara kendilerini yaratma fırsatı vermektir. Akıl hocası düşünmek için sorular sorar ve cevapları vermenizi ister.

Neden Bir Akıl Hocasına İhtiyacınız Var?
Neden Bir Akıl Hocasına İhtiyacınız Var?Neden Bir Akıl Hocasına İhtiyacınız Var?
 1. Akıl hocası cesaret verir

Akıl hocası, kendi içinizdeki umudu görmenize izin veren kişidir.

 1. Akıl hocası sınırları yaratan disiplincilerdir.

Yaptığınız iş ne olursa olsun bir sınırının olduğu aşikar. Bunun için önceliğinizin mutlaka sınırlarınızı belirlemek olduğunu unutmamalısınız. İnsanlar sınırlarını kendileri koyduklarında onları aşmak daha kolay olacaktır.

 1. Akıl hocası güvenilir danışmanlardır.

İş dünyasında, kime güveneceğinizi bilmek zor olabilir. Özellikle özel bilgiler konusunda birine güvenebilirsiniz. Herhangi bir fikir veya girişimde payı olmayan taraf olduğu için, ne olabileceğini çok daha iyi görebilirler.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
  0
  Sepet
  Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön