Motivasyon

Olumlu Düşünmenin Gücü

Hayallerimiz sadece uyurken gördüklerimiz değil yaşam içerisinde duruşumuzu da simgeler.

Olumlu Düşünme

Hepimiz hayallerimizle yaşıyoruz, çünkü olumlu düşüncelerimizin bize yol gösterdiğine inanıyoruz. İçimizden bir his yani yüreğimiz bizi onarıcı sinyaller göndererek uyarıyor.

Evet, Simyacı’nın söylediği gibi : “Bir şeyi çok istersen, bütün evren onu gerçekleştirmek için işbirliği yapar.”

İşte bizim düşüncelerimizde böyledir. Düşüncelerimiz hedefimize ulaşabilmek için bizi cesaretlendirir. Kendimizi güçsüz ve aciz gördüğümüz bir anda “hadi kalk” diyerek bizi düştüğümüz yerden kaldırır.

Hayallerimiz sadece uyurken gördüklerimiz değil yaşam içerisinde duruşumuzu da simgeler. Çünkü geleceğe dair gard almamız gerekir. Kısacası hayallerimiz o kadar gerçek olmalı ki ne ümitsizliği kapılmalı ne de polyanacılık oynatmalıdır. Hayallerimiz öyle bir şeydir ki bizim hayata tutunmamızı sağlar.

Olumlu Düşünen İnsan

İnsan aynı pencereden bakan iki mahkum gibidir. Bazen olumlu bazen de olumsuz düşünebilir. Hayallerimizde bazen yıldızlara bakarken bazen de çamurların içerisinde olabiliriz. İnsanı mutsuz eden şey de budur!

Hayatta olumsuz bir şeyler giderken elimizdekilerin değerini bilmek, bu sayede mutluluğu yakalayabilmek. İşte bizde o pencereden bakan mahkumuz.

Olumlu Düşünmenin Gücü
Olumlu Düşünmenin Gücü

Dünyaya gelmek bizim tercihimiz olmayabilir, lakin çamurdan ayrılıp gökteki yıldızları görebilmek bizim seçimimizdir. En yakın arkadaşınızı düşünün canınız sıkıldığında nasıl yanınızda oluyorsa, aynen sizinde o şekilde davranmanız gerekir. En önemlisi de bu sizin yalnız olmadığınız anlamına gelecektir. Kısacası bu hayatın bir parçasıdır ve siz de bu tümün bir parçasısınız.

Önemsiz Değilsiniz

İnsan vardır ve hiçbir zaman hiçten ibaret değildir. Ünlü bir şairin dediği gibi “ömrümüz sevebildiğimiz kadardır.” Yani vatanınızı sevebilirsiniz, eşinizi sevebilirsiniz, arkadaşlarınızı sevebilirsiniz, sevgilinizi sevebilirsiniz.

Karamsarlık

Karamsarlık bu zamana kadar hiç kimseye fayda sağlamış ve sağlamayacaktır. İnsan yarını düşünerek ve yarının kaygısını çekerek hiçbir yere ulaşamayacağı gibi hayatını cehenneme çevirmekten başka bir işe de yaramayacaktır. Evet dünü değiştiremezsiniz ancak geleceği şekillendirmekte sizin elinizde olacaktır.

Her insan için öyle bir zaman var ki o da işte şu an ve şimdiki zamandır. Şimdi ne yapıyorsanız yaptığınız şeyden mutlu olmanız gerekir. Yaptığınız yanlış bile olsa bundan ders alabiliyor olmak sizi yarında başarıya ulaştıracaktır.

Daha fazlası için https://basarimuhendisi.com/ adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön