Başarı

Nasıl Başarılı Olunur?

Nasıl Başarılı Olunur?:  Bazıları başarıyı düşündüklerinde servet hayal eder, bazıları güç ister,  bazıları sadece dünya üzerinde olumlu bir etki yaratmak ister.

Bunların hepsi geçerli nedenlerdir, ancak başarı farklı insanlar için farklı şeyler ifade eden bir kavramdır. Sizin için başarı ne olursa olsun, bir şeyin kolayca gelmeyeceği bilmeniz gerekir.

Başarmak için sayısız rehber ve kitap vardır, çünkü başarı kişisel ve her bireye özgüdür. Bu kitaplarda yer alan tavsiyeler çoğu kez alakalı olmayabilir. Bu nedenle, tek bir bireyin tavsiyesine uymak çoğu zaman yararsız olabilir.

Bunu akılda tutarak, çok sayıda insanın tavsiyesini göz önünde bulundurarak, başarı fikirleri hem birbirinden hem de muhtemelen size farklı olan insanlarda iyi bir alternatif olabilir.

Nasıl başarılı olunacağını öğrenmek istiyorsanız, bu ipuçları çok önemlidir:

 1. Büyük Düşünün

Çoğumuz için tehlike, hedefimizi çok yükseğe koymak ve yetersiz kalmak değil; ama amacımızı çok düşük tutmak ve hedefimize ulaşmak.  Başaran bir sanatçı olmak her zaman çok zor olmuştur, bu hırsından daha kolay bir şey uğruna vazgeçmeye karar verdiğini bir düşünün.

 1. Yapmayı Sevdiğiniz Şeyi Yapın

İşinizi yaparsanız ve bunun için para almazsanız, başarıya giden yolda olduğunuzu bilirsiniz. Mevcut işinizde mümkün olduğunca başarılı olduğunuzu hayal edin. Nihayetinde muhtemelen kendinizi son derece sıkı çalışırken bulacaksınız ve bu, zamanınızın çoğunu alacaktır. Nefret ettiğin bir işse, bu işte başarılı olmak sadece hayatını yapmaktan nefret ettiğin bir şeyle doldurmak anlamına gelebilir.

Nasıl Başarılı Olunur?
Nasıl Başarılı Olunur?
 1. Hayatı Dengelemeyi Öğrenin

Hayatta ve iş hayatında barış ve kaos arasında sürekli bir savaş var. Hiçbirinde ustalaşılamaz, ancak her ikisi de etkilenebilir. Başarının anahtarı, bunu nasıl yapacağınızdır.  İnsanlar çoğu zaman başarılı olmak için başarılarının hedefini yaşamları haline getirmeleri gerektiğini düşünürler. Bir kişi işinin kendisini başarıya götüreceğini düşünürse, o zaman her gün sayısız saatlerini ve akşama kadar çok çalışarak geçirebilirler.

 1. Başarısızlıktan Korkmayın

Başarısız olan her girişim, her reddedilme, başarıya giden yolundaki temel adımlardı. Bir başarısızlıktan sonra pes etmeniz gerektiğini hissetmek kolaydır. Ama belki de bu başarısızlık bir derstir. Başarısızlıklarınıza dikkat edin, onları inceleyin. Belki o zaman nasıl başarılı olacağınızı öğrenirsiniz.

 1. Başarılı Olmak İçin Karar Alın

Bir başarısızlıktan vazgeçmek dünyadaki en kolay şeydir. Devam etmenin tek yolu, başarılı olmak, hedeflerinizden uzaklaşmamak veya vazgeçmemek için gerçek yakıcı arzuya sahip olmanızdır. Kendini gerçekten başarıya adamazsan, her başarısızlık seni daha çok incitir, her geri adım seni yavaşlatır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
0
  0
  Sepet
  Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön