İş

Muhteşem Bir İş Fikri Oluşturmanın Adımları!

İş fikri, bazen bir ilham parıltısı veya yıllardır hayalini kurduğunuz bir şey olarak gelebilir, ancak bir iş için bir fikriniz var ve onu yerden kaldırmaya niyetlisiniz.

Başlangıçta, dahil olan adımların sayısı göz korkutucu görünebilir. Ancak bu dört önemli adımı atarsanız, başarılı bir lansmana giden yolda iyi olacaksınız.

  1. Güvenilir Müttefiklerle Konuşun

Gerçek bir potansiyele sahip olduğunu düşündüğünüz bir iş fikriniz olduğunda, bunu kendinize saklamayın! Vizyonunuzu iyileştirme ve mükemmelleştirme konusunda yardımları için güvenilir ortaklarla paylaşın, özellikle de iş fikriniz için potansiyel bir müşteri olarak hedef pazarınızda iseler, sorular sorduğunuzdan emin olun!

  1. Pazarı Araştırın

Temel iş fikrinizi geliştirdikten sonra, biraz pazar araştırması yapmanız gerekir. Sizin takip etmek istediğiniz alanda başka hangi oyuncular var? Teklifiniz nasıl benzer veya farklı olacak? Müşterileriniz nereden gelecek?  Gibi… Araştırma sürecinde başarı hikâyelerinden daha fazlasına odaklandığınızdan emin olun. Bakabileceğiniz, başarıya ulaşmayan benzer bir işletme var mı? Kısacası kendinize neyi farklı yapacağınızı sorun.

Muhteşem Bir İş Fikri Oluşturmanın Adımları!
Muhteşem Bir İş Fikri Oluşturmanın Adımları!
  1. Bir İş Planı Taslağı

Yeni bir iş kurmanın bir diğer önemli adımı, bir iş planı geliştirmektir. İş planları resmi veya gayri resmi olabilir, ancak lansmandan önce işletmenizin temel bileşenlerini netleştirmenize olanak tanır. Tam bir iş planına dalmaya hazır değilseniz, Tek Sayfalık İş Planı harika bir kaynaktır. Fikirlerinizi gelişmekte olan işinize odaklamanıza yardımcı olmak için tasarlanmış kısa bir kitaptır, böylece bunları potansiyel ortaklar ve yatırımcılarla kolayca paylaşabilirsiniz.

  1. Bir Prototip Oluşturun

Prototipleme, iş planlamasında önemli bir erken adımdır. Vizyonunuzun uygulanabilir olup olmadığını test etmenize olanak tanır.  Bir prototip, ilgilenen taraflardan e-posta adresleri toplamak için kullandığınız gelecekteki işinizi temsil eden basit bir web sitesi de olabilir. Moda veya yemek pişirme gibi belirli bir nişin peşindeyseniz, aşağıdakileri bulmanıza yardımcı olacak bir blog oluşturmayı da düşünebilirsiniz, bu nedenle dışarı çıkıp tam olarak şekillendirilmiş bir ürün oluşturmanıza gerek kalmaz; amaç bunu doğrulamaktır.  Bazı insanlar yaratmayı planladığınız şeyin bedelini ödemeye isteklidir.

Yukarıda özetlenen tüm adımlar hakkında güçlü bir fikriniz olduğunda, işinizi başlatmaya hazır olacaksınız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön