İş

Patron Olmak

Patron Olmak : Söze şunun altını çizerek başlamak istiyorum “insanlar işten ayrılmaz, yöneticilerden ayrılır. Zayıf liderlik, bir işyerini çalışanı elde tutmanın ötesinde olumsuz bir şekilde etkileyebilir, bağlılığı azaltabilir ve üretkenliği düşüşe sürükleyebilir.

Harika bir patron olmak ve öyle kalmak için aşağıda liderlik ipuçlarını sunduk.

 1. İpucu: Önemseyin

En beklenmedik ve aslında en güçlü özellik kendinizi ve yaptığınız işi önemsemektir. İnsanlar patronlarının onları gerçekten önemsediğini bilmek ister. İşgücünü mümkün olan en geniş ölçüde sömürmek sanayi çağında amaç olsa da, başarılı olma şansı en yüksek olan kuruluşlar, kültürün stratejik bir avantaj olduğunu anlayanlardır.

 1. İpucu: Kendinizin farkında olun

Patronlar kendilerini geliştirebilirlerse, sosyal farkındalık seviyelerini de geliştirirler. Sosyal farkındalığın artmasıyla, bağlantının kesilmesinin ince nüanslarını bir bakış, bir varoluş, yürüme, konuşma, ilişki kurma yoluyla anlayabileceklerdir.

 1. İpucu: Mikro yönetim yapmayın

Çoğu durumda patronlar, süreci kontrol edebilirlerse iyi bir patron olduklarını düşünürler. Personelinize istediklerinizi net bir şekilde iletin ve onları ortak hedeflere doğru yönlendirin.

Patron Olmak
Patron Olmak
 1. İpucu: Çalışanlarınızla konuşun.

İletişim kurun, savunmasız olun, şeffaf olun. Bunlar güvenin unsurlarıdır ve güven güçlü bir ilişkinin temelidir. Sadece katı yıl sonu performans değerlendirmeleriyle çalışanlarınıza kariyerlerinde nerede olmak istediklerini ve onlara nasıl yardımcı olabileceğini anlatamazsınız.

5. İpucu: İlişkileri konuşarak düzeltin

Kötü çalışma ilişkilerini geliştirmenin ilk adımı sohbettir. Daha iyi bir lider olmak için çalışanlarınızla ilişkilerinizi konuşarak yükseltebilirsiniz.

 1. İpucu: Nazik olun

Benim görüşüme göre, en büyük liderleri oluşturan temel özellikler, erdem ve stratejik kapasitenin bir karışımıdır. Bir lider maksatlı ve vizyoner ise ve sistem düşüncesi için gelişmiş bir kapasiteye sahipse, aynı zamanda tevazu ve özveriliğin gerçek gücünü geliştiriyorsa, yanlış yolda değildir.

 1. İpucu: Kendiniz olun ve personelinizi de aynısını yapmaya teşvik edin

Sorun şu ki, birçoğumuz maskelerimizi işe koyuyoruz. Başarılı olmak için olmamız gerektiğini düşündüğümüz insan olmamız gerekir. Gerçek şu ki, bunu yaptığımızda, gerçek otantik gücümüzü saklıyoruz.

Patron olmak herkesin istediği bir şey ancak iyi bir patron olmak sadece para kazanmak ve iş sahibi olmak demek değildir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
  0
  Sepet
  Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön