İş

İş yaşamındaki stresli ve kısıtlı zamanla baş etmenin yolları

İş stresini azaltmak her zaman yapılacaklar listenizin başında olmalı. Bu nedenle, geri adım attığınız veya biraz ‘ben’ zamanına öncelik verdiğiniz için suçlu hissetmemek önemlidir.

Neyse ki, işinizin gerginliğini ve endişesini ortadan kaldırmaya yardımcı olacak birçok küçük işletme stres yönetimi tekniği var. Stres seviyenizi yönetmek için bu taktikleri deneyin.

  1. Neyin İyi Gittiğini Tanıyın

Bizim için en iyi şekilde çalışan stratejiler, güçlü yönlerimizi kullanma eğilimindedir. Strese karşı daha ilgili veya aktif yanıtlara sahip olduğumuz ve stres yönetiminin diğer alanlarındaki gelecekteki girişimlerimizi bilgilendirebileceğimiz başa çıkma alanlarının envanterini çıkarmak da iyidir. Hepimizin sağlıklı olan ve kendimize daha doğal gelen alışkanlıkları var ve bunların, bir stres yönetimi planı oluştururken ele almak için ilk önce başvurmamız gereken stratejiler olduğuna inanıyorum.

  1. Streslerinizi Belirleyin

Stres yaratan faktörlerinizi belirlemek, bunlarla baş edebilmek için çok önemlidir.”Stres genellikle henüz çözmeye başlamadığınız veya çözmekte zorlandığınız bir sorundan kaynaklanır. Bence stres faktörlerini belirlemenin en iyi yolu bir adım geri atmaktır. Bir girişimci olduğunuzda, büyümek için sürekli çalışıyor, alışıyor ve test ediyorsunuz. Tüm gün boyunca bu tür yoğun bir zihniyette olmak, strese neden olan alanları ve bunlarla en iyi nasıl başa çıkacağınızı gerçekten tam olarak belirlemeniz için ihtiyaç duyduğunuz daha geniş bir perspektifi gerçekten daraltabilir. Strese neyin sebep olduğunu belirledikten sonra, bununla nasıl başa çıkacağınızı çok daha fazla çözebilirsiniz.

İş Yaşamındaki Stresli Ve Kısıtlı Zamanla Baş Etmenin Yolları
İş Yaşamındaki Stresli Ve Kısıtlı Zamanla Baş Etmenin Yolları
  1. Katı Bir Program Oluşturun

Düzenli bir rutininiz olduğunda, işte ne bekleyeceğinizi bilirsiniz ve bu size huzur ve kontrol hissi vererek stresi uzak tutmanızı kolaylaştırır. Yapılacaklar listenizi çizmenizin zor olduğunu önceden biliyorsanız, bu korku duygusundan kaçınmak için sabah ilk iş olarak onu ele alın. Ayrıca, kendinizi başarılı ve yolunuza çıkan her şeyi fethetmeye hazır hissedeceksiniz.

  1. Zamanınızı Önceliklendirin

Özbakımın bu kadar moda bir kelime haline gelmesinin bir nedeni var. Sağlıklı bir zihinsel durumu sürdürmek için kendimize zaman ayırmanın ne kadar önemli olduğunun farkına vardık. Kendinize bakmak stresi kontrol altında tutmanın anahtarıdır.

Tamamlamanız gereken belirli görevler için zaman planladığınız gibi, boş zaman da planlamalısınız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön