İş

Size İlham Verecek Ünlü Başarısızlıklar

İlham her yerden gelebilir. Bazen sıradan insanlardan, bazen de ünlülerden  Ünlüler genellikle başarı ve ilhamın özü olarak görülür. Bazı girişimciler için bu önemli motive edici bir faktör olabilir.

Ünlü olmak kolay görünebilir, ancak birçok ünlü bulundukları yere ulaşmak için son derece sıkı çalışmak zorundadır. Birçoğu için, Hollywood’a girmekle başarılı bir şirket yönetmek arasında paralellikler var. Herhangi bir girişimcinin size söyleyeceği gibi, iş hiçbir zaman gerçekten bitmez ve motive kalmak ve sürekli  devam etmek zor olabilir.

Motivasyonunuzu artırmanın sayısız yolu vardır, ancak bazı girişimciler ünlülerin hayatlarına bakmak19la teselli bulur.

Örneğin Dwayne “The Rock” Johnson, bir girişimciye takdir ve ilgi üzerine bir ders veriyor. Jessica Alba ise oyuncu olarak başarılı kariyerinden ayrı, başarılı bir şirket kurmak için gerçek iş zekasını kullandı. Hayvan hakları savunucusu ve Harvard mezunu olan Natalie Portman gibi yıldızlar, çok yönlü, başarılı bireylere örnek teşkil ediyor.

Business News Daily, girişimcilerden ünlü rol modellerini paylaşmalarını istedi. Şarkıcılar ve oyunculardan yazarlara, sporculara ve televizyon yıldızlarına kadar.

İşte girişimcilerin ilham verici bulduğu bir kaç ünlü isim

Size İlham Verecek Ünlü Başarısızlıklar
Size İlham Verecek Ünlü Başarısızlıklar

İlham Verecek Ünlü İsimler

Leonardo DiCaprio: Bizim için harika bir aktör. Romantik komedi için büyüleyici performansla sevilen işleri yapıyor.

Dwayne The Rock Johnson : Hayranlarını takdir etmeye olan açık bağlılığı, bir işi yürüten herkes için bir ilham kaynağıdır. Müşteri hizmetlerine ve memnuniyetine odaklanın. Onu sevmemizi sağlayan filmlerin ve TV şovlarının yapımına harcanan çalışmaları ve uzun saatleri gösterirken, hayranlarına ne kadar minnettar olduğunu her zaman Instagram’da paylaşıyor. Başarılı olmanın ne kadar zor olduğunu ama insanları hem işe hem de sonuca bağlamak için fazladan yol kat etmek ne kadar değerli.

“Oprah, başarının, başarıyı görmek istediğiniz her şeye ne kadar harcadığınıza bağlı olarak elde ettiğiniz bir şey olduğunu anlamak için iyi bir ilham kaynağı.  Başkalarının size yardım edebileceğini ondan öğrenebiilir, tıpkı başkalarının engel oluşturabileceği gibi, ama sonuçta kendi başarınızı ve başarısızlığınızı kendiniz yaratırsınız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön