Satış ve Pazarlama

Pazarlama Stratejisi Olarak İndirimlerden ve Kuponlardan Nasıl Yararlanılır?

Pazarlama Stratejisi : Sohbetleri artırmanın ve daha fazla satış elde etmenin en basit ve popüler yollarından biri, müşterilerinize indirimler ve kuponlar sunmaktır. Coca-Cola’nın 1887’de müşterilerine elle yazılmış bir biletle bedava bir bardak sunduğundan beri bu popüler bir yöntem oldu.

Pazarlama stratejisi indirimler ve kuponlar kullanması gerektiğine hiç şüphe yok. Ancak, işletmeniz bu seçenekleri pazarlama stratejinizde tam olarak nasıl kullanabilir ve bunlardan nasıl yararlanabilir?

İndirimler ve kuponlar kullanarak harika bir pazarlama stratejisi gerçekleştirmenin en iyi yollarından bazıları şunlardır:

Müşterileri İndirim Ve Kupon Aramaya Zorlamayın

İnsanların Japon balıklarından daha kısa dikkat sürelerine sahip olduğunu biliyor muydunuz? Bu, web sitenizin ziyaretçilerinin dikkatini çekmek için yalnızca 6–8 saniyeniz olduğu anlamına gelir.

İlgili ve özelleştirilmiş kuponlar ve indirimler oluşturun.

Bir giyim ve konfeksiyon mağazası işletiyorsanız, Ocak ayında kadın müşterilerinizin erkek şortlarına ilgi duyduğunu düşünüyor musunuz? Müşteriler Karayipler gezisi için bir tatil planlamıyorlarsa, bu tür kuponlarla ilgilenmeme ihtimalleri vardır.

Sosyal medya ve metinler aracılığıyla sadık hayranları ödüllendirin.

Sadık müşterilere bulundukları yere ve alışveriş geçmişine göre alakalı promosyonlar gönderebilirsiniz. Müşterilere doğru zamanda ulaşmanın en iyi yollarından biridir. Bunlar olmadan bile aynısını yapmak için işaret teknolojisini kullanabilirsiniz. Örneğin, bir müşteri pizzacınıza yaklaştığında büyük bir pizzada yüzde beş indirim gönderebilirsiniz

Pazarlama Stratejisi Olarak İndirimlerden ve Kuponlardan Nasıl Yararlanılır?
Pazarlama Stratejisi Olarak İndirimlerden ve Kuponlardan Nasıl Yararlanılır?

E-posta

Müşterilerin yüzde 93’ünün e-posta yoluyla aldıkları kuponları kullanma olasılığının yüksek olduğunu biliyor muydunuz?  E-posta yoluyla bir kupon veya indirim sunmanın en popüler yollarından biri , terk edilmiş sepet teklifleridir.

İndirimleri ve kuponları kıt hale getirin.

Temel ekonomik teoride kıtlık arz ve talep ile ilgilidir. Temel olarak, bir şey ne kadar az varsa, o kadar değerlidir. Bir şey ne kadar nadir ve olağandışıysa, o kadar çok insan onu ister.

Karşılığında bir şey isteyin.

Müşterilerin bir kupon veya indirim alabilmeleri için e-posta adreslerini isteyin veya bir anketi doldurun. Kupon karşılığında bu bilgileri teslim etmeyi kabul edecekler. Gelecekte onlara alakalı ve ilgi çekici teklifler sunmak için iletişim bilgilerine sahip olacaksınız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön