İş

Mikro Yönetim Olmadan Nasıl Yönetilir?

Mikro Yönetim : Bir lideri başarılı yapan, yönetme ve mikro yönetim arasındaki farkı bilmektir. Mikro yönetim, ellerinden gelenin en iyisini yapmaya istekli olmayan motivasyonsuz ve takdir edilmeyen çalışanlara yol açar. Çalışanlarınızı kontrol etmek ile sadece işi onlar için yapmak arasında hassas bir denge var.

Küçük İşletme Pazarlama Trendleri

Çalışanlarınız arasında güven ve cesaret göstermek morali yükseltecek, personelinizi inisiyatif almaya teşvik edecek ve işi etkileyen daha acil konuları ele almak için zaman ayırmanıza yardımcı olacaktır.

Aşağıdakiler, yöneticilerin mikro yönetim olmaksızın çalışanlarını nasıl sorumlu tutabileceklerini ortaya koymaktadır:

Mikro Yönetim Ve Hesap Verebilirlik

Yönetici, çalışanlarının yaptığı her hareketi devraldığında veya gözlemlediğinde gerçekleşir. Mikro yönetici, çalışanlarına, işi doğru veya yöneticinin beklediği ölçüde yapacaklarına dair yeterli inanca sahip değildir.

Hesap verebilirlik, çalışanları kendiişlerinden sorumlu tutmayı içerir. 2 tür hesap verilebilirlik vardır: kişisel sorumluluk ve ekip sorumluluğu.

Mikro yönetimin aksine, hesap verebilirlik, bir yöneticinin çalışanlarını bireysel görevlerinden ne kadar sorumlu tuttuğunu yansıtır.

İyi bir çalışan, işinin yapılmasından sorumlu tutulmak ister. Hesap verebilirlik,

Neden Mikro Yönetimden Kaçınılmalıdır?

Çalışanlar kendilerini mikroskop altındaymış gibi hissettiklerinde dikkatleri dağılabilir. Konsantrasyonlarını engeller ve belirli görevleri yapmayı veya tamamlamayı hatırlama yeteneklerini etkiler.

Mikro liderlik çalışanları teşvik etmemeye yol açar, bu da onların yeni beceriler öğrenmelerini veya baskı altında hissettikleri sürekli denetim altında olduklarını hissetmelerini engeller ve düşük performansa neden olur.

Bir Ekibi Yönetmek

Yöneticilerin yapmaktan kaçındıkları en yaygın şey, çalışanlarını eylemlerinden sorumlu tutmaktır.     Ekibinizi sorumlu tutarken, ekip üyelerinin kendilerinden ne beklendiğini bilmeleri gerekir. Kısa ve ölçülebilir hedefler belirlemek belirsizliği ortadan kaldırır ve daha iyi üretkenlik sağlar.

Mikro Yönetim Olmadan Nasıl Yönetilir?
Mikro Yönetim Olmadan Nasıl Yönetilir?

Hesap verebilirlik konusunda açık olun

Hiçbir şirkette hesap verebilirliğe karşı bir damga olmamalıdır. İyi bir lider, herkesi birbirine katacak ve birbirini sorumlu tutma fikriyle rahatlayacaktır.

Haftalık strateji toplantıları her zaman, her ekip üyesinin bir projeye ağırlık vermesini sağlamak için ne yapılması gerektiğini ve momentumun devam etmesinden belirli kişilerin sorumlu tutulmasını sağlamak için hangi önlemlerin alınacağını içermelidir.

Çalışanlarınıza ihtiyaç duydukları şeyleri sağlayın

İyi bir lider, çalışanlarının başarılı olmaları için ihtiyaç duyduklarını önceden sunacaktır. Araştırma veya plan gibi araçlar sağlamak, çalışanların neyin etkili bir katılımı oluşturacağını bilmeleri için üzerinde çalışmaları veya düzeltmeleri gereken sorunlara erişmelerini sağlayacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön