İş

İş Gurularının 8 Alışkanlığı

İş gurularının alışkanlıkları : Başarı, farklı insanlar için farklı şeyler ifade eder. Ama iyi yaşam fikriniz ister büyük bir ev, ister hızlı bir araba olsun, dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek veya kendi disiplininizde kalıcı değeri olan işler üretmek olsun, sizi oraya götürecek ortak alışkanlıklar var mı? Nasıl tanımlarsanız tanımlayın, hangi davranış ve inançlar başarı şansınızı önemli ölçüde artırır?

 1. Başarıyı tanımlarlar

Başarılı olmanın ilk adımı başarıyı tanımlamaktır. Başarılı hissetmek için zihninizin gözünde nasıl göründüğünü araştırın.

 1. Kendi kendilerine konuşurlar

Kendinizle konuşmayı çılgın insanların yaptığı bir şey olarak düşünüyoruz, ancak birkaç katılımcıya göre bu aslında süper başarılı olmanın bir özelliğidir. Özellikle sporda en iyi performans gösteren pek çok kişi, teknikler veya becerilerden daha çok kendi kendine konuşmaya odaklanır. Profesyonel sporların en üst düzeyinde, beceri ve tekniklerin verili olduğunu düşünürler. Onlar olmadan bu seviyeye ulaşamazsınız.

İş Gurularının 8 Alışkanlığı
İş Gurularının 8 Alışkanlığı
 1. Yazıyorlar

Başarmak istediğiniz şeyle ilgili yazmaktan çekinmeyin. Hedefinize ulaşmanıza yardımcı olabilecek veya bunlarla ilgili herhangi bir deneyimi, kitabı, alıntıyı, TV şovunu, , fikirleri, kişileri vb. her gün bir şeyler yazın.

 1. Meditasyon yaparlar

Hayatınıza bir farkındalık pratiği getirirseniz, iyi bir şirkette olacaksınız. “Birçok başarılı insan meditasyon yapıyor. Kobe Bryant’ın oyununun zirvesinde kalmak için meditasyon yaptığını biliyor muydunuz?”

 1. Çok okurlar

Pek çok başarılı insan, başarılarını en azından kısmen okuma alışkanlıklarına bağlıyorken, geri kalanımız muhtemelen not almalı ve daha fazlasını okumalıyız diye düşünüyor.

 1. Günlerini tasarlarlar.

Rutin ve ritüel, günlerinizi çok fazla tahmine ve kararsızlığa götürür. Girişimci Andrew Barrett’e göre, son derece başarılı bir anlayış ve avantajlardan yararlanan bir gerçektir. “En başarılı girişimciler, günlük ritüellerine ve alışkanlıklarına son derece bağımlıdırlar.” Demiştir.

 1. Olumsuzluktan kaçınırlar

Şikayetin tek yaptığı, şikayet edeni olumsuz ve verimsiz bir duruma sokmaktır.

 1. Duygularını yönetirler

Süper başarılılar insanüstü görünebilir, ancak geri kalanımız gibi onların da duyguları vardır.

Duygularını yönetmede çoğu kişiden daha etkililer. Hepimizin öyle olduğunu düşünüyorlar, ama duygularının kölesi değiller.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
  0
  Sepet
  Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön