İş

İşyerinde Çalışma Arkadaşlarınızı İyi Tanıyın

Haftada en az 45 saati birlikte geçirdiğimiz, neredeyse yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmeyen her zaman yanı başımızda olan çalışma arkadaşlarımız hakkında acaba neler biliyoruz?

Haklarında çok fazla şey bildiğinizi düşünseniz de aslında her birinin kendine özgü gizli kalmış bazı karakterleri var. Aralarında tembel de var, aşırı kontrol delisi olan da, çok neşeli olan ya da kahraman olan da.

Sizin için hazırlanmış olan bu makale  için   çalışma hayatında adeta rehber diyebiliriz.

Acaba sizin iş arkadaşınız hangi gruba giriyor?

Çalışan Tipler

Dedikoducu: Başkalarının konuşmalarını kaydeden dedikocular, yeri geldiğinde  kaydettiği tüm bilgileri kullanmaktan asla çekinmezler. Onlarla başa çıkmak zor olabilir, çünkü dışarıdan bakıldığında  çok şirin görünürler.

Şikayetçi: Herhangi bir şey için sızlanmaları için sebep aramaya gerek yok. Onları ne susturarak ne de neşelendirerek  huyundan vazgeçiremezsiniz

Kontrol delisi:  Şirket yazışmalarındaki resmi yazı tipinden bulaşık makinesinin nasıl organize edilmesi gerektiğine kadar mutlaka bir fikirleri vardır.  Onlarla uğraşırken olabildiğince sakin olun. Eğer onları anladığınızı gösterirseniz, büyük ihtimalle sizi bırakırlar.

Oyuncu: Her şeyi trajik bir operaya çevirmekte üstlerine yoktur.  Eğer duygusal oyuncuya yardım etmek istiyorsanız, olabildiğince az tepki vermeye çalışın ve böyle şeyler olur deyip geçin.

İşyerinde Çalışma Arkadaşlarınızı İyi Tanıyın
İşyerinde Çalışma Arkadaşlarınızı İyi Tanıyın

1.Arkadan vuran

Arkadan vuran karakterdeki insanlar malesef bir ofis ortamında hiç çalışmak istemeyeceğiniz tiplerdir. Bu insanları tanıdığınızda artık çok geç olacak, çünkü sizi arkanızdan vurmuş olacaklar.

2.Geveze

Konuşur, konuşur, konuşurlar. İster dinleyen biri olsun ister olmasın, mutlaka söyleyecek bir sürü şeyleri vardır.

3.Mükemmeller

Başlıktan da anlayacağınız gibi bu insanlar mükemmelliğe çok fazla önem verirler. Adeta doğuştan her şeyin mükemmel olması için var olmuşlardır. Kötü olan şey ise sizin her zaman kötü görünmenize neden olurlar.

4.Anaç Tipler

Anaç insanların özelliği fiziksel ve zihinsel olarak herkesle ilgilenmek için orada var olduklarını düşünüyor olmalarıdır. Bu tip insanlarla geveze kişilerle olduğu gibi aranıza sınır çekmelisiniz.

5.Demirbaşlar

İnsan kendini neden hala aynı işte olduğunu düşünmekten alamaz. İyi tarafı şu ki demirbaş sayesinde şirket hakkında tüm bilgiyi elde edebilirsiniz. Bu duruma iyi tarafından bakın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ziya bey sizinle yolumuz keşke çok önceden kesişseydi,doğru başlangıçlar yaparak çok daha başarılı olurdum, olsun geç değil, çok şey kattınız bakış açıma, minnettarım,ailemden biri oldunuz sanki, çok teşekkür ederim, tabiki devam edeceğiz sizinle ,çok sevgiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön