Yaşam Tarzı

Yatmadan Önce Yapılacak 5 Şey

Girişimciler, başkanlar, yazarlar ve CEO’lara kadar mutlu başarılı insanların yatmadan önce bir rutini var. Belki de zamanlarının sınırlı ve değerli olmasından ya da yol boyunca iyi organizasyon becerilerini öğrendikleri için bu rutine ihtiyaç duyuyorlar. Yatmadan önce ne yaparlarsa yapsınlar, uyandıklarında başarılı ve verimli bir gün geçirmelerini sağlamak için hepsinin tutarlılığa ve iyi bir gece uykusuna değer verdiği görülüyor.

Elbette, iyi bir uyku ve başarılı bir gün hedeflemek için küresel bir şirketin CEO’su olmanıza gerek yok. Bazılarımız için sadece iş yapmak, egzersiz yapmak, çocukları organize etmek, iyi beslenmek, sağlıklı kalmak, sosyal olmak ve evimizi yolunda tutmak için önemli. Bu nedenle, gününüzü organize ve üretken bir başarıya dönüştürmenize yardımcı olacak yatmadan önce ne yapmanız gerektiğinin bir listesini oluşturduk.

1.Yatmadan Önce Takviminize bir göz atın

Yatmadan önce takviminizi beş dakika gözden geçirin. Yapmanız gereken her şeyin bir listesini yapın, sonra başarmak istediğiniz şeylerin bir listesini yazın. Liste çok uzarsa, öncelikleri belirleyin ve haftanın diğer günlerine taşıyın.

2.Hızlı Temizlik Yapın

Düzenli bir evde uyanırsanız, mutfağınızda besleyici bir kahvaltıyla başlayarak, muhtemelen daha açık fikirli bir şekilde güne hazır olursunuz.

3.Ruhunuzu Dinlendirin

Kendinizi endişeli hissederek yatağa giderseniz, muhtemelen iyi bir gece uykusu çekemezsiniz. Aklınızdan geçen farklı düşüncelerle tavana bakarsanız sabah muhtemelen yorgun ve huysuz uyanacak ve güzel bir gün geçirmeyeceksin.

Yatmadan Önce Yapılacak 5 Şey
Yatmadan Önce Yapılacak 5 Şey

4.Spora Hazırlanın

Güne başlamanın harika bir yolu da spor salonunda egzersiz yapmak, parkta koşmak, köpeklerle yürüyüş yapmak veya sahil yolunda bisiklete binmektir.

Sabahları temiz şortlar, doğru çoraplar ve içecek şişenizi aramak yerine geceleri kıyafetlerinizi hazırlamak sadece beş dakika sürse de, faydaları çok büyük. Daha sağlıklı bir yaşam tarzı yaşayacaksınız, daha sonra kendinizi enerjik ve motive hissedeceksiniz ve muhtemelen son derece verimli bir gün geçireceksiniz.

  1. Telefonunuzu Kapatın

Ertesi gün verimli olmak istiyorsanız her gece harika bir uykunun tadını çıkarmak çok önemlidir. Bu yüzden, ihtiyacınız olan son şey, telefonunuzun bip sesi, zil sesi veya ping sesiyle uyanmaktır. Telefonunuzu kapatın, sessize alın ya da daha iyisi başka bir odada bırakın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön