Başarı

Warren Buffett gibi başarılı olmanın 10 yolu

KendWarren Buffett iş dünyasında başarısını sağlamış önemli isimlerden bir tanesidir. Gerçek hayattaki deneyimlerinden yola çıkarak söylemiş olduğu başarının 10 yolu sözleri ise aşağıda belirtilmiştir.

 1. Karınızı yatırıma dönüştürün

Yatırımınız neticesinde elde etmiş olduğunuz ilk paranızı kesinlikle harcamayın ve bunu yatırımınızı büyütmek için değerlendirin. Buffett bunu çok erken yaşlarda öğrenmiş olduğu için yatırımını giderek büyütebilmeyi başarmıştır.

 1. Kendinizi farklılaştırın

Ötekilerden her zaman bir farkınız olmalı, çünkü başkasından farkınız olduğunda dikkat çekebilme olasılığınız daha fazla olacaktır. Herkesin söylediğine ve yaptığına göre karar verirseniz bu sizi başarıya değil başarısızlığa götürür. Warren Buffett, kendi olmayı başarabilmiş olduğu için bugünkü konumuna gelmeyi başarabilmiştir.

 1. Asla oyalanmayın

Karar vermek için ihtiyacınız olan tüm bilgileri önceden toplayın ve süre bitimine göre hareket ettiğinizden emin olmak için bir arkadaşınıza veya yakınıza danışın. Buffett hızla karar vermesi ve verdiği karara göre hareket edebilmesi ile övünüyor

 1. Anlaşmayı net olarak açıklayın

Bir anlaşma yapmışsanız mutlaka detaylarını net bir şekilde belirleyin. Bu kim olursa olsun dikkat etmeniz gereken bir şeydir. Net olabilmek pazarlık imkanınızı artıracağı gibi işinize başlamadan önceki son şansınızdır.

 1. Küçük masraflara dikkat edin

Bazı masraflar küçük gelebilir, ancak üst üste bindiğinde çok fazla olacaktır. Bu nedenle yaptığınız her işte mutlaka en ince hesapları bile dikkate almaya özen gösterin.

Warren Buffett gibi başarılı olmanın 10 yolu
Warren Buffett gibi başarılı olmanın 10 yolu
 1. Borçlarınızı sınırlayın

Hiç kimsenin ödeyemeyeceği borçları almaması gerekir. Borç almanız gerekiyorsa mutlaka gelir ve giderinizi göz önünde bulundurun.

 1. Başarı için inatçı olun

Azim ve beceri sayesinde sizden daha deneyimli rakiplerinizi alt edebilirsiniz. Warren Buffett, dezavantajlı birini kazanan biri haline getiren sarsılmaz cesaretin vücut bulmuş haliydi.

 1. Ne zaman vazgeçebileceğinizi bilin

Zarar ederken kaybetmeyi bilin ve endişenin sizi aptalca bir şey yapmaya sevk etmesine izin vermeyin.

 1. Başarılı olmak için riski değerlendirin

Şimdi ne olacak? Sorusunu sormak tüm sonuçları görmenize yardım edebilir ve en iyi tercihi yapmanızı sağlayabilir.

 1. Başarının gerçek anlamını fark edin

Sahip olduğu servete rağmen Warren Buffett başarıyı hiç bir zaman parayla ölçmemiştir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
0
  0
  Sepet
  Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön