Girişimcilik

Veriminizi Arttıracak Çalışma Yöntemleri

İşte, ofiste çalışırken veriminizi artırmak için yapabileceğiniz en iyi 10 şey .

Şirketiniz sizin bebeğinizdir, bu nedenle onunla devam eden her şeye doğrudan bir elinizin olmasını istiyorsunuz. Kaliteye öncelik vermede yanlış bir şey olmasa da yetki vermek yerine her küçük ayrıntıyı kendiniz kontrol etmek herkesin değerli zamanını boşa harcayabilir. Bunun yerine, nitelikli çalışanlara sorumluluk verin ve görevleri iyi yerine getireceklerine güvenin. Bu, çalışanlarınıza nihayetinde şirketinize fayda sağlayacak beceriler ve liderlik deneyimi kazanma fırsatı verir. Onları bir sebeple kiraladınız, şimdi onlara haklı olduğunuzu kanıtlamaları için bir şans verin.

Görevleri Becerilerle Eşleştirin

Çalışanlarınızın becerilerini ve davranış tarzlarını bilmek, verimliliği en üst düzeye çıkarmak için çok önemlidir. Örneğin, dışa dönük, yaratıcı, ezber bozan bir düşünür, müşterilere fikir sunmak için muhtemelen harika bir kişidir. Ancak, kendilerine daha kural yoğun, ayrıntı odaklı bir görev verilirse mücadele edebilirler. Çalışanlarınızdan her şeyde harika olmalarını istemek yeterli değildir.

Etkili İletişim Kurun

Her yönetici, iletişimin üretken bir işgücünün anahtarı olduğunu bilir. Teknoloji, yalnızca bir düğmeye basarak (birbirimizle iletişim kurmamızı sağladı. Bu, doğal olarak mevcut iletişim yöntemlerinin olabildiğince verimli olduğu anlamına geliyor.

 Veriminizi Arttıracak Çalışma Yöntemleri
Veriminizi Arttıracak Çalışma Yöntemleri

Hedefleri Net ve Odaklanmış Tutun

Çalışanların hedefleyecekleri odaklanmış bir hedefleri yoksa verimli olmalarını bekleyemezsiniz. Bir hedef açıkça tanımlanmamışsa ve gerçekten ulaşılabilir değilse, çalışanlar daha az üretken olacaktır. Bu nedenle, çalışanların görevlerinin olabildiğince açık ve dar olmasını sağlamaya çalışın. Onlardan tam olarak ne beklediğinizi bilmelerini sağlayın ve özellikle bu görevin ne gibi bir etkisi olacağını söyleyin.

Çalışanları Teşvik Edin

Çalışanları daha verimli olmaya teşvik etmenin en iyi yollarından biri, aslında onlara bunu yapmaları için bir neden vermektir. Çalışanlarınızı iyi yapılmış bir iş için tanımak, onlara değer verildiğini hissettirecek ve verimliliklerini artırmaya devam etmelerini teşvik edecektir.

Fazlalığı Kesin

Mümkünse, çalışanlara daha büyük bir hedefe odaklandıklarında daha küçük, gereksiz görevler vermemeye çalışın. Ekibin rutinine bir göz atın ve çalışanlara daha yüksek öncelikli görevlere odaklanmaları için daha fazla zaman vermek için kesebileceğiniz herhangi bir şey olup olmadığına bakın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön