Başarı

Tam Potansiyelinize Ulaşmanıza Yardımcı Olacak 7 Beceri

Bazen potansiyelinizi boşa harcadığınızı hissediyor musunuz? Ayrıca tam potansiyelinize nasıl ulaşacağınız konusunda da emin değil misiniz? Eğer öyleyse, hayatının en iyisini yapmak isteyen diğer hırslı insanlar gibisiniz. Çünkü benim için “potansiyelinize ulaşmak” bu demektir.

Hepimizin elinde kısıtlı zaman var. Bazıları diğerlerinden daha uzun yaşar. Ama ikimiz de biliyoruz ki mesele ne kadar yaşadığın değil, yaşadığın süre boyunca ne yaptığınla ilgili .

Her şeyi masada bırakmak ve iç güdünüze göre yaşadığınızdan emin olmakla ilgilidir. Bakın, potansiyelinize ulaşmaktan bahsettiğimde, diğer insanların veya toplumun hayatlarımızla ne yapmamız gerektiğini düşündüklerinden bahsetmiyorum.

Boş hedefleri ve nesneleri kovaladığınızda huzursuz olursunuz. Bunun yerine, kendi potansiyelinizi kovalayın ve harici her şeyi unutun. Olabileceğin en iyi insan ol. Var olan tek onurlu amaç budur.

 1. Kişisel Farkındalık

Kim olduğun ve ne olduğun konusunda rahat olmalısın. Olmadığınız bir şey olmaya çalışmayın. Ve sırf başkaları söyledi diye kendinizi değiştirmeye çalışmayın.

 1. Liderlik Tam Potansiyelinize Ulaşmanıza Yardımcı Olacak 7 Beceri

Önce kendinize odaklanın. Kendi sorunlarınızı düzeltin. Güvenebileceğiniz istikrarlı bir kişi olun.

 1. Yazma

Daha iyi yazmak, daha iyi düşünmeye yol açar. Ve daha iyi düşünmek daha iyi iletişime yol açar. Daha iyi iletişim, kariyerinizde daha iyi sonuçlara yol açar.

Tam Potansiyelinize Ulaşmanıza Yardımcı Olacak 7 Beceri
Tam Potansiyelinize Ulaşmanıza Yardımcı Olacak 7 Beceri
 1. Farkındalık

Benim farkındalık tanımım sizinkinden farklı olabilir. Açık olmak gerekirse, meditasyon, yoga veya Zen Budizm’den bahsetmiyorum.

 1. Verimlilik

Farkındalıkla ilgili komik olan şey, insanların şu anda yaşamanın, hedeflerinize ulaşma dürtünüzü ortadan kaldırdığını varsaymasıdır.

 1. Azim

Bazı günler, vazgeçmek istiyorum. Neden biliyormusun? Çünkü bazı günler hayatında hiçbir sonuç görmezsin. Çalışıyorsun, çalışıyorsun, çalışıyorsun ve karşılığında hiçbir şey almıyorsun.

Tam Potansiyelinize Ulaşmanıza Yardımcı Olacak 7 Beceri

 1. Mükemmellik

Hayatımda birçok şeyi yarım bıraktım. Sloganım “Hadi bitirelim” oldu. O kadar sabırsızdım ki neredeyse hiçbir şeyi iyi yapmadım. Sadece minimum çabayı gösterdim. Bu nedenle, hiçbir zaman hiçbir şeyde en iyi olmadım.

İşte buna mükemmellik denir.

Ne yaptığın önemli değil. Bunu yapabileceğiniz en iyi şekilde yapın ya da hiç yapmayın. Tam potansiyelinize ulaşmak istiyorsanız, bu en hızlı yoldur. Aynı zamanda en zorudur. Ama bu senin için sürpriz olmamalı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
0
  0
  Sepet
  Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön