İş

Steve Jobs İş İçin 12 Tavsiye

Steve Jobs, şu anda dünya çapında bilgisayar teknolojileri dünyasının önde gelen yenilikçi ve en etkili varlığı olarak bilinen multimedya şirketi Apple’ın kurucularından biriydi. 2011’de kansere yenik düştükten sonra zamansız ölümü, tüm dünyada yankı uyandıran bir trajediydi, ancak Apple, pazarı için en son teknolojiyi sağlama biçiminde ilerlemeye devam ederken mirası yaşıyor.

Şirketin genellikle Steve Jobs’un bir uzantısı olduğu söylenir; kendi inançları, ilkeleri ve uygulamaları şirketin altyapısında mevcuttur. İnovasyona vurgu, müşterileri anlama, yaratıcılık, çeşitlilik, bütünlük ve geleceğe bakmak, hem Steve Jobs’u hem de Apple’ı bir şirket olarak tanımlayan özelliklerdir. Başarılı olmak için ne yapılması gerektiği konusunda Steve Jobs’tan öğrenebileceğimiz çok şey var.

Steve Jobs Tavsiyeleri

Steve Jobs’un başarısından öğrenebileceğimiz en önemli 12 tavsiye şöyle.

1- Sevdiğiniz işi yapın

2- Farklı olun, farklı düşünün

3- En iyisini yapın

4- SWOT analizi yapın

5- Girişimci olun

6- Küçük başlayın, büyük düşünün

7- Pazar lideri olmak için çabalayın

8- Sonuca odaklanın

9- Fikir alın

10- Yenilikçi olun

11- Hatalarınızdan ders alın

12- Sürekli olarak öğrenin

Steve Jobs
Steve Jobs

Zamanınız sınırlıdır, bu yüzden başka birinin hayatını yaşayarak boşa harcamayın. Başkalarının düşüncelerinin sonuçlarıyla yaşamak olan dogmaya kapana kısılmayın. Başkalarının fikirlerinin gürültüsünün kendi iç sesinizi bastırmasına izin vermeyin. Ve en önemlisi, kalbinizi ve sezginizi takip etme cesaretine sahip olun.

İleriye dönük noktaları birleştiremezsiniz; onları yalnızca geriye bakarak bağlayabilirsiniz. Bu yüzden, noktaların geleceğinizde bir şekilde birleşeceğine güvenmelisiniz. Bir şeye güvenmelisiniz – içgüdülerinize, kaderinize, hayatınıza, karmanıza, her neyse. Bu yaklaşım beni asla yarı yolda bırakmadı ve hayatımdaki her şeyi değiştirdi.

“Kaybedecek bir şeyin olduğunu düşünme tuzağından kaçınmanın en iyi yolu öleceğini hatırlamak. Kalbinin sesini dinlememek için hiçbir sebep yok. Apple’dan kovulmak, başıma gelebilecek en iyi şeydi. Başarılı olmanın ağırlığı, yerini yeniden acemi olmanın hafifliğine bıraktı. Hayatımın en yaratıcı dönemlerinden birine girmemi sağladı.”

Teknoloji hiçbir şeydir. Önemli olan, insanlara, temelde iyi ve akıllı olduklarına ve onlara araçlar vererek harika şeyler yapacaklarına inancınız olmasıdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön