İş

Sherlock Holmes’dan Öğrenebileceğiniz İş Dersleri

Sherlock Holmes’un bize öğrettiği bir şey varsa, bu dünyada onu büyütmek için yalnızca yeteneğe güvenmemek. Eksantrik, zeki dedektif, gizemleri o kadar kolaylıkla çözdü ki Holmes’u kıskanmamak neredeyse imkânsız. Arthur Conan Doyle’un kitaplarından Hollywood filmine ve dizisine, Bay Holmes kesinlikle bize bazı değerli hayat dersleri öğretti!

Dikkatli olun

Şeytan Ayrıntıda gizlidir! Çevrenizdeki her şeye dikkat edin. Bir sorun ilk bakışta basit olabilir, ancak çözmenin anahtarını tutan daha ince ayrıntılardır.

Gerçeklere güven

Sherlock Holmes gibi, mantıklı ve bilimsel bir zihniyete sahip olmak önemlidir. Asla şeylere körü körüne inanmayın. Yalnızca veriler ve gerçeklerle destekleniyorsa inanın.

Hedefe ulaşmak

Duyguların yargınızı gölgelemesine izin vermeyin. Sorunları çözerken duygularınızı bir kenara bırakın ve pratik kararlar alın. Öfke veya gözyaşları hiçbir zaman gerçek sorunları çözmeye yardımcı olmadı.

Asla pes Etme

Bir hayaliniz varsa, onu gerçeğe dönüşene kadar kovalayın. Kendi hayallerine inanmazsan, kimse inanmaz. Arkadaşımız Sherlock gibi, anlayana kadar dinlenmeyin çünkü takıntılı olmak sorun değil!

Sherlock Holmes’dan Öğrenebileceğiniz İş Dersleri
Sherlock Holmes’dan Öğrenebileceğiniz İş Dersleri

Bir adım önde olun

Hayatta başarının sırrı bu bile olabilir! Başkalarının bilmediklerini bilmek size avantaj sağlar ve size avantaj sağlar.

O yakın arkadaşın olsun

Her zaman “daha çok neşe” olması gerekmez. O tek güvenilir, benzer düşünen bir arkadaşa sahip olmak, iddialı konuşmalardan oluşan bir kakofoniden daha önemlidir. O gerçek arkadaşı bulun ve hepinizi verin. Kalın ve ince her şeyde sizinle olacaklar.

At gözlüklerini çıkar

Sherlock Holmes’un dehası, bazen bütün geceyi piposunu içerken, kendini gizleyerek ya da akıllıca insanların kendilerini ele vermelerini sağlayarak geçirirdi. Bir soruna yaklaşmanın her zaman birden fazla yolu vardır. Yaratıcı düşünün, kutunun dışında düşünün.

Bizim gibi bir Sherlock Holmes hayranı olsanız da olmasanız da, ondan öğrenebileceğimiz çok fazla ders olduğunu kabul etmelisiniz. Şüpheye düştüğünüzde, sağlam tavsiyeler ve tabii ki eğlence için Bay Holmes ve güvendiği arkadaşı Dr. Watson’ın tavsiyelerini dikkate alabilirsiniz.

Kısacası işinizde başarı sağlayabilmek için yukarıdakilere mutlaka çok dikkat etmeli ve özellikle iş hayatınıza entegre etmeniz gerekir. Bu sayede başarıya ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön