İş

Sevdiğin İşi Yapmak mı, Yaptığın İşi Sevmek mi Güzel?

Duyduğumuz çoğu insan, “Sevdiğin işi yap” ın eylemle ilgili olduğunu algılar. “Söyle” değil, “Yap” diyor, bu yüzden bu mantıklı. İnsanlara her zaman çok düşünmemelerini söylüyor gibi görünüyor. Zihni rahatlatmak ve iyi hissettiren şeyi yapmak.

Vücudunuz bilgedir. Vücudunuzu dinleyin. Vücudunuz koşmak istiyorsa, koşun!

Ne Seviyorsanız Yapın“, bazı insanlara dağ bisikletine veya balığa gitmelerini, yoga yapmalarını, köpekleriyle ormanda güzel bir yürüyüşe çıkmalarını, futbol oynamalarını veya okyanusa serinletici bir dalış yapmalarını söyler. Biz fiziksel varlıklarız ve dijital çağda bunu bazen unutuyoruz. Vücutlarımız hareket ettirildi.

“Sevdiğin işi yap”, diğer insanlara harika bir kitap okumalarını, lezzetli bir yemek hazırlamalarını, bahçeyle uğraşarak ellerinizi kirletmelerini veya gitar çalmalarını söyler. Bunlar küçük şeyler gibi görünebilir ve biz bunları yaptığımız anda onlardır. Ancak yirmi yıldan fazla bir süredir, hayatın her kesiminden insanların bize sevdikleri şeyi düzenli olarak yapmanın enerjileri, öz imgeleri, işteki performansları ve başa çıkma becerileri üzerinde muazzam bir etkisi olduğunu defalarca söylediklerini duyduk. ilişkilerinin sağlığı ve genel mutlulukları.

Sevdiğin İşi Yapmak

Birçoğu bize “Yaptığınızı Sevin” in kişinin eylemlerinden gurur duymakla ilgili olduğunu söylüyor. Başka bir deyişle, eylemlerinize geri dönüp baktığınızda tatmin hissedecek şekilde yaşamak. Bu görüş, geniş açılı bir lens gerektirir. Doyurucu bir hayat yaşamakla ilgili, amacı olan bir hayat.

Son yıllarda “Y Kuşağı” ndan ilham aldık.  Hayatlarında gerçek bir amaç istiyorlar ve bundan çekinmiyorlar. İşin ne kadar ödediğini sormadan önce dünyayı daha iyi bir yer haline getirme vizyonumuzu soruyorlar. Fark yaratmak istiyorlar. Y kuşağı bizim türümüzden insanlardır. Yaptıklarını Sevmeye kararlı görünüyorlar. Yolumuza gelen insanların kalitesi konusunda heyecanlandık.

Kısacası toparlayacak olursak bir insanın yaptığı işi sevmesi belli bir süre sonunda onun kendisini mutsuz hissetmesine imkan sağlayacaktır. Yani buradan çıkacak olan sonuç ise herşey her zaman para demek değildir. Elbette ki para kazanmanız ve bunun içinde işinizi yapmanız gerekiyor. Lakin dikkat etmeniz gereken en önemli husus yaptığınız işi severken gelecekte sevdiğiniz işi de takip etmek olmalıdır. Aksi takdirde hayatınızın geri kalan her alanında mutsuz olmaya devam edersiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön