Başarı

Para Kazanmanın 9 Yolu – Jim Rogers

Para Kazanmanın 9 Yolu

Herkes daha fazla para ister, ancak çoğu insan bunu nasıl gerçekleştireceğini bilmez. Milyoner olmak için ihtiyacınız olan her şeye zaten sahipsiniz. Sadece para hakkında düşünme şeklini değiştirmeniz gerekiyor. Evet, söylemek yapmaktan daha kolay diyebilirsiniz ve haklısınız! O kadar kolay değil, ama zengin olmak önce düşünceyle başlar.

Eğitim Gerekli Değildir

Zenginler eğitime saygı duyuyor, ancak bugünün dünyasında bir girişimci olarak para kazanmak için gerekli değil. Büyük paralar kazanmanın sırrı: sorunları çözen fikirlerdir.

Mantıklı ve Duygusal Düşünmeyi Kullanın

Orta sınıf, karar verme süreçlerinde duygusal düşünceyi harmanlayarak yargılarını bulanıklaştırır. Zenginler, kazanma, yatırım yapma ve para biriktirme konularında karar vermek için sol beyni, mantık temelli, duygusuz düşünmeyi kullanır. Harekete geçmek için kendilerini motive etmek için duyguları kullanırlar. Her iki düşünce biçimi de değerlidir. İşin sırrı, hangisinin ne zaman kullanılacağını bilmek ve ikisini karıştırmaktan kaçınmaktır.

Beklentiler Her Şeydir

Konu para olduğunda çoğu insanın beklentileri çok düşüktür. Büyük düşünmeye başlayın. Bu yıl 100 bin, 500 bin hatta bir milyon lira bekleyin. O kadar kazanamayabilirsiniz, ancak büyük düşünürseniz daha büyük paralar kazanma olasılığınız daha yüksek olacaktır.

Para Kazanmanın 9 Yolu – Jim Rogers
Para Kazanmanın 9 Yolu – Jim Rogers

Korkmayı Bırakın

Çoğu insan paradan korkar, çünkü sürekli tüketmeyi düşünürler. Korku zihniyetini kaybedin ve tüm güzel şeyler için para görmeye başlayın: özgürlük, fırsat, olasılık ve bolluk. Para ile olumlu bir ilişkiniz olduğunda hayat çok daha güzel olacaktır.

Beklemeyi Bırakın

Pek çok insan, bazı şeylerin kendilerini zengin edeceğini düşünüyor. Paranın kendilerine geleceğini sanıyorlar. Belki piyangoyu kazanacaklarını düşünüyorlar, belki miras alacaklardır. Beyaz atlı kahraman, günü kurtarmak için asla gelmeyecek. Geminizin gelip kendi geminizi inşa etmesini beklemeyi bırakın.

Başkalarının Ne Düşündüğünü Merak Etmeyin

Kendinizi duygusal olarak büyümeye, zihinsel olarak sertleşmeye ve diğer insanların onayına olan her türlü bağımlılığın üstesinden gelmeye zorlayın. İnsanların, imkânsız bir rüya olarak gördüklerini kovaladığınızda, birçoğu sizi caydıracak ve gerçekçi olmanız için sizi uyaracaktır. Gerçekçilik kavramının öznel olduğunu unutmayın. Zengin insanların nasıl düşündüğünü öğrenirken, aynı zamanda bazılarının orta sınıf düşüncesini bırakmayı öğrenin.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön