Satış ve Pazarlama

Negatif Döngüleri Kırmak İçin 4 İpucu

Negatif Döngü : Sevilen biriyle tartışmak, iş yerinde feci şekilde ters giden bir proje ya da çok daha kötü bir şey olsun, hepimizin aklımızın devam etmemize izin vermediği zamanlar olmuştur. Neyi daha iyi yapabilirdik diye merak ederek durumu tekrar tekrar değerlendiriyor, ya da öfke, korku veya üzüntünün bizi o kadar sıkı sardığını hissediyoruz ki, dikkatimizi başka bir yere kaydırmamız imkansız görünüyor.

Olumsuz deneyimlerin çoğunun beyne dayandığını ve bunu tersine çevirmek için yapabileceğiniz basit şeyler olduğunu fark ettiğinizde, düşünceleriniz, duygularınız ve hayatınız oldukça hızlı bir şekilde değişecektir.

İşte endişe ve olumsuzluk döngüsünden çıkmanıza yardımcı olan birkaç uygulama:

Basit Gerçekler

Nerede olduğunuzu daha iyi hissetmenin en hızlı yollarından biri, minnettar olmanız gereken her şeyin stokunu tutmaktır. Nefes aldığınız, yemek yediğiniz ve bu kelimeleri okuyabildiğiniz gibi basit gerçekler teşekkür etmeniz gereken çok şey olduğunu gösterir.

Negatif Döngüleri Kırmak İçin 4 İpucu
Negatif Döngüleri Kırmak İçin 4 İpucu

Derin Nefes Alın

Endişe ve stres, beyninizde alarmın çalmasına ve prefrontal korteksinizin net kararlar vermesini engellemesine neden olur. Neyse ki, derin nefes alma genellikle işe yarar. O zaman derin bir nefes alın. Bu kadar basit bir şeyi yapmanın sizi nasıl daha iyi hissettirebileceğine şaşıracaksınız.

Temaya Dikkat Edin

Zihinlerimiz, sadece alışkanlık haline geldikleri için belirli tekrarlayan düşünceler için kablolanmıştır. Ancak bu düşünce kalıpları uygulama ile değiştirilebilir. Kendinizi kötü hissetmenize neden olan düşünceleri her düşündüğünüzde, onları yeni bir mantra ile değiştirin.

Olumlu Duyguya Dönün

Endişeleniyorsanız, bunun nedeni muhtemelen bir şeyi veya birini önemsiyor olmanızdır. Biraz rahat olun. Endişenizin odağını, olumsuz düşünceler barındırdığınız için kendinizi suçlamadan, endişenizin ardındaki olumlu duyguya çevirin.

Hayal Gücünüzü Kullanın

Bir şeyi gerçek olarak deneyimlediğimizde ve canlı bir şekilde hayal ettiğimizde beynimizin aynı bölgesinin aktive olduğunu biliyor muydunuz? Endişe bizi yıktığında kendimizi yatıştırmak için hayal gücümüzün gücünü kullanabiliriz. Mevcut durumlarımızı her zaman hemen değiştiremesek de, hayal gücü süreci aslında hayatımızda gerçek değişiklikler yaratmaya yardımcı olabilir.

Nihayetinde etrafımızdaki çoğu şeyi ve insanları kontrol edemeyeceğimizi kabul etmeliyiz. Bunun bizi çıldırtmasına izin verebiliriz ya da kontrol edebileceğimizi kabul edebiliriz – ki böyle hissediyoruz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön