Başarı & Motivasyon

Motivasyonu Korumanın 5 Yolu

Motivasyonu koruma hakkında birçok kez paylaşımda bulundum, fakat yine de insanın başarı yolunda kendisini geliştirmesi açısından motivasyon korumanın 5 yolu hakkında bilgi vereyim istedim.

 1. Daima Bir Amaç İçin Hareket Edin

Bir şeyi neden yaptığınızı bilmiyorsanız, hayatınızın o kısmını tamamen anlamsız hale getiriyorsunuz. Hayatınızdaki yeterince anlamsız eylemi bir araya getirin ve tüm yaşamınız kelimenin tam anlamıyla anlamsız olacaktır. Ancak her eyleme amacınızı gözden geçirerek başlamak , yaptığınız her şeyi bir bağlama oturtur. Her hareketin bir amacının olması, topuklarınızı soğutmak yerine yaşam hedeflerinize yönelmenizi sağlar.

 1. Kendi Sonuçlarınızın Sorumluluğunu Alın

Çoğu insan motivasyonu korumak kavramını yanlış yorumluyor. İşler iyi gittiğinde övgüyü almak ve işler ters gittiğinde suçu üstlenmek anlamına geldiğini düşünüyorlar. Ancak sorumluluk almak suçlamak ya da kredi vermekle ilgili değildir; bundan sonra ne yapacağınla ilgili. Kendi sonuçlarınızdan sorumluysanız, bu sonuçlardan ortaya çıkan geleceğin sahipliğini alırsınız. Aksiliklerle karşılaştığınızda bile hedeflerinize doğru ilerlemeye devam edersiniz.

 1. Motivasyonu Korumak İçin Mükemmelliği Beklemeyin

Mükemmeliyetçiler hayattaki en büyük kaybedenlerdir, çünkü ya harekete geçmeden önce her şeyin mükemmel olmasını beklerler ya da harekete geçerlerse olanlardan zevk alamazlar çünkü bu mükemmel bir sonuç değildir. Gerçek başarı sevinci, elde ettiğiniz şeylerden değil, onu başarmaya çalışırken gösterdiğiniz çabalardan gelir. Bu dünyada mükemmel olan tek şey, harekete geçmekte tamamen özgür olmanızdır.

Motivasyonunuzu Korumanın 5 Yolu
Motivasyonunuzu Korumanın 5 Yolu
 1. Akıllıca Yiyin, Çünkü Motivasyon Enerji İster

Uygarlığımız şu anda, insanlara yaşamlarını kısaltan hastalıklara neden olan ve onları bitkin ve bitkin hale getiren bağımlılık yapan gıda ürünlerinin toplu tüketiminin neden olduğu, kendi kendine neden olan bir obezite vebasından muzdarip. Ara sıra çörek yemediğini söylemiyorum. Ancak, enerjinin harekete geçmesini, hedeflerinize ulaşmak için gereken enerjiyi istiyorsanız, vücudunuza o enerjiyi yaratabilecek türden bir yakıt vermeniz gerekir.

 1. Motive Olmuş İnsanlarla Konuşun

Çok sayıda bilimsel araştırma, çevrenizdeki insanların davranışlarınızı etkilediğini göstermiştir. Neyi “normal” olarak kabul ettiğinizi tanımlarlar ve böylece sizi ya kendi seviyelerine yükseltirler.

Enerjik, amaçlı ve dünyada bir fark yaratmaya kendini adamış insanlarla takılırsanız, bunu normal olarak değerlendirirsiniz. Motivasyonu korumak için yaptığınız bir şey olmayı bırakacak ve onun yerine kendiniz olacaksınız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
  0
  Sepet
  Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön