Başarı

Motivasyon Yaratmak İçin İpuçları?

Araştırmacılar, yaptığınız işe daha fazla odaklanmanızı ve motive olmanızı sağlayacak bazı hızlı yollar keşfettiler, böylece daha çok değil daha akıllı çalışabilirsiniz. Bu motivasyon yaratmak için ipuçlarından bazılarının yapılması sadece saniyeler sürer.

Motivasyonunuzu artıracak bazı basit ipuçları ve alıştırmalar şöyledir.

  1. Güven için güçlü bir poz verin

Beden dili sandığınızdan çok daha önemli olabilir. Sadece başkaları tarafından nasıl algılandığınızı değil, aynı zamanda iç beden kimyanızı da etkiler. Vücudunuzu belirli bir pozisyonda tutmak, tam anlamıyla sizi yansıtır.

İki tür güç pozu vardır: Yüksek ve düşük. Yüksek güçlü bir poz genellikle kamburlaşmak yerine vücudunuzun açık olması anlamına gelir.

Motivasyon Yaratmak İçin İpuçları?
Motivasyon Yaratmak İçin İpuçları?
  1. Kendinize yeni bir başlangıç ​​yapacağınızı söyleyin

Neden herkesin taahhütte bulunmak için 1 Ocak’ı seçtiğini hiç merak ettiniz mi? Evet, yeni bir yıl ama aynı zamanda çoğu insanın hayatında keyfi bir nokta. 1 Ocak yeni taahhütler koymak için iyi bir tarih olabilir, fakat 28 Temmuz’dan daha iyi değildir.

Mesele şu: İstediğiniz zaman kendinize yeni bir başlangıç ​​yapabilirsiniz. Bunu yaparak, bir enerji patlaması yaşayacaksınız.

  1. Kendinizi ödüllendirin

İşte motivasyon yaratmak için seviyenizi artırmak için biraz çikolata yiyin. Çikolata sadece lezzetli ve kolay elde edilebilir olmakla kalmaz, beyin üzerindeki etkileri artırır. Kalp atış hızınızı artıracak ve motivasyonu önemli ölçüde artıracak bir dopamin salınımını tetikler. Aynı zamanda hafif bir antidepresan etkiye neden olur, çünkü beyniniz uyarıcılara mutlu duyguları teşvik ederek tepki verir.

4.Kendinizle bir sözleşme yazın

Hedeflere ulaşmaya ve yeni alışkanlıklar oluşturmaya yardımcı olan için gayri resmi sözleşmeler hazırlayın. Örneğin kilo vermek, girişimci olmak veya bir iş kurmak gibi somut bir hedef koyun, sonra bir arkadaşınızdan bunu başaracağınızı izlemesini isteyin. Biraz para koyun, diyelim 5.000 TL, başarılı olursanız paranızı geri alırsınız; Eğer başarısız olursanız, 5.000 TL’yi seçtiğiniz bir hayır kurumuna bağışlayın.. Gelecekte soyut bir hedefe odaklanmak sizi gevşeklikten uzaklaştıracak ve işinize daha iyi sarılmanızı sağlayacaktır.

İnsanlar için kısa vadeli kazanç uzun vadeli kazanca göre daha fazla caziptir.

Daha fazlası için https://basarimuhendisi.com/ sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön