İş

Maaşınızı Nasıl Yükseltirsiniz?

Kişisel finans dünyasında, maaşınızı nasıl artıracağınız konusunda daha çok konuşmaya ihtiyaç var. Giderleri ve bütçelemeyi azaltmak harika ama yine de bazı sınırlamalar getiriyor.

Hiç şüphe yok ki, maaşımı artırmak daha yüksek bir tasarruf oranı elde etmeme yardımcı oldu, daha fazla seyahat etmeme, yaşam masrafları konusunda strese girmeme ve beklenmedik masraflarla başa çıkmama yardımcı oldu.

Maaşınızı Artırmak Her Zaman Kolay Değil

Her meslek farklıdır, bu da yüksek maaş almayı kolaylaştırır ya da zorlaştırır. Aşağıdaki ipuçlarının çoğunun hala uygulanabileceğini ve 9-5′ çalışmanın daha fazla maaş almanıza yardımcı olmak için kullanılabileceğini düşünüyorum.  Maaşınızı artırmak her zaman kolay olmayabilir, ancak önce çalıştığınız işte başarı sağlamanız gerekiyor. Başarılı olduğunuzda zaten yöneticiniz sizin bu gayretinizi görecek ve maaşınızı artıracaktır.

Doğru Yolda olup olmadığınızı sorun

Maaşınızı artırmanın yollarına zaman ayırmadan önce kendinize karşı dürüst olmanız önemlidir. Yapabileceğiniz en iyi şey, seveceğiniz bir kariyer yolu bulmanızı ve iyi bir yaşam sürmenizi sağlamaktır. Sizi milyoner yapmak zorunda değil ama harika bir iş-yaşam dengesi olmalı.

Maaşınızı Nasıl Yükseltirsiniz?
Maaşınızı Nasıl Yükseltirsiniz?

İş Başarılarınızı Takip Edin

Tamam, şimdi yukarıdakileri biraz yoldan çıkardığımıza göre, işte maaşınızı nasıl artıracağınıza dair ilk ipucu. İş başarılarınızı takip etmek için proaktif olmanız gerekir.

Yöneticiniz harika olabilir ve iş etiğinizi görebilir, ancak büyük olasılıkla yaptığınız tüm iyi işlerin kaydını tutmuyor.  İşinizdeki büyük başarıları veya kilometre taşlarını yazın ve düzenli kalın.

Bunları kullanmaya hazır olduğunuzda, performans incelemeleri sırasında paylaşabileceğiniz bir cephaneliğiniz olur. Veya bunları geçen haftanın önemli anlarının haftalık güncellemeleri olarak yönetime gönderebilirsiniz.

 İş Arkadaşlarınızdan Öğrenin

Daha fazla maaş almak istiyorsanız işinizde terfi etmeniz gerekir. Bunu yapabilmeniz için meslektaşlarınızdan destek almalısınız. Mesela; nasıl çalıştıklarını inceleyebilir ve onlardan alacağınız öneriler doğrultusunda işinizi yapabilirsiniz. Buda sizin daha fazla para kazanmanıza imkan sağlamış olur.

Size gösterdikleri bir şeyde uzman olmasanız bile, bir şeyin nasıl işlediğini ve onunla nasıl konuştuğunu çok iyi anlayacaksınız.

Yukarıda Maaşınızı Nasıl Yükseltirsiniz? detaylı bir şekilde anlatılmaya çalışılmıştır. Bahsetmiş olduğum bu önerilerden yola çıkarak daha fazla kazanabilmek için adım atmış olacaksınız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön