Başarı

Küçük bir işin başarısını hızlandırmak

Küçük bir işin başarısını hızlandırmak büyük bir sorumluluktur. Para, zaman ve akli dayanaklılık gerektirir. Yine de işletme sahibinin üstlendiği tüm yükümlülüklere rağmen, küçük bir işin başarıya ulaşacağına dair bir garanti yoktur. Amaç başarı kazanmak olsa bile asıl zorluk başarıyı bulmaktır. Pek çok ölçülebilir unsur gerektirmesinin yanında, bilinmezlik de bir şekilde işe dâhil olur.

Başarı şansını yükseltmek için, işletme sahibinin işletmeye yön veren bazı yaygın amaçları anlaması gerekir. İş başarısızlıklarının başlıca nedenleri vardır. Bir girişimin devamlılığını sağlayamamasının en yaygın nedeni, iş sahibinin piyasayı bilmemesidir. Bunun üzerine genellikle bir sorun aranır ve bir çözüm yoluna başvurulur. Bir iş sahibi olarak, müşterilerin neye ihtiyacı olduğunu anlamanız gerekiyor.

Yine de bu, müşterilerin istediklerini iddia ettikleri şey olmayabilir. Asıl olay, müşterinin sorununu çözebilmek için öncelikle gözlem ve araştırma yaparak problemi idrak etmeniz gerekebilir.Piyasa ihtiyaçlarını kavrama fikri, doğru zamanda piyasaya atılmakla ve potansiyel müşterilerin varlığınızdan haberdar olmasıyla ilişkilidir.

Küçük Bir İşin Pazarlama Girişimi

Küçük bir işin başarısını hızlandırmak : Pazarlama girişimlerinizin üzerine odaklanmalı ve müşterilerin sizi tercih etmesi için geçerli bir sebep sağlamalısınız. Ayrıca insanlar kolay unuttukları için sürekli olmalıdırlar. Son olarak, elinizdeki tüm araçları pazarlama için kullanmanız gerekiyor. En etkili pazarlama araçlarının ne olduğu hakkında daha fazlasını öğrenmek için pazarlama kampanyanıza odaklanabilirsiniz.

Başarısızlığın diğer bir nedeni ise parasal meselelerdir. Bunun tek bir mesele olarak algılamamız pek doğru olmaz. Bu nakit akışı problemlerinden fiyatlandırma meseleleri ve mali kontrol denetimine kadar pek çok meseleyi kapsamaktadır. Bir diğer sorun ise girişiminizi başlatmak ve işinizin zayıf olduğu ilk birkaç yılda devam etmeniz için ihtiyacınız olan para kaynağının yetersiz kalmasıdır.

Ürün veya verdiğiniz hizmet açısından bakacak olursak, müşteriye vaat ettiğinizi sağlayamazsanız veya herhangi bir rakibiniz sizden daha iyisini yaparsa işletmeniz başarısızlıkla sonuçlanabilir.

Küçük İşin Performansı

Benzer şekilde performans alanı, tüketicinin istekleri veya rekabet içerisinde olan işletmelerin sunduklarına karşı değişim gösterir.

İşletme sahibi olarak karşılaştığınız engeller, iş konusundaki hırsınızı yitirmenize veya tükenmişlik nedeniyle ihtiyacınız olan kuvveti kendinizde bulamamanıza neden olur. Engelleri bilmek işletme sahiplerinin, bu noktaya ulaşanın sadece kendileri olmadığının farkına varmasına olanak sağlar.

Küçük bir işin başarısını hızlandırmak kolay değildir. Yine de bir işletmeyi yönetmek ve ayakta tutmak oldukça tatmin edicidir. Dahası ısrar ve planlamayla başarıya ulaşmak imkansız değildir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön