Başarı & Motivasyon

Küçük Bir İşin Başarısı Nasıl Hızlandırılır?

Küçük bir işe başlamak o işin sorumluluğunu almak demektir ve bu da alacağınız işe göre sorumluluğun çapını büyüten bir durumdur. Sorumluluk hem para hem zaman hem de dayanıklılığı zorunlu tutar. Ancak başlanan hiçbir işinde başarıya ulaşacağı gibi bir garanti maalesef yoktur. Önemli olan başarıyı hedeflemek olsa da asıl zor olan şey başarıyı yakalayabilmektir.

Sorumluluk işe girdiğinde bilinmezlikte beraberinde gelir. Yani insan kendi başarısını yükseltebilmek için öncelikli olarak kendisine verilen sorumluluğun amacını bilmesi gerekir. Yani başarısız olmanın da kendi içerisinde bazı nedenleri vardır.

Yapılan bir işte başarı hedefleniyor olsa da işin devamlılığının gelmemesinin en önemli nedeni işverenin girdiği piyasayı tam olarak tanıması vardır. Bunun için öncelik işverenin müşterilerini tanıması ve onların neye ihtiyacı olduğunu bilmesi gerekir.

"<yoastmark

Bahsettiğimiz şey müşterilerin istediğini ya da iddia ettiğini bulması olmayabilir. Asıl şey müşterinin olası problemlerini çözebilmek ve bunun için gözlemleyerek araştırma yapmak gerekir. Piyasayı tanıyabilme doğru zamanda işe girme ve potansiyel müşterilere ulaşabilmekle alakalı bir durumdur.

Bir işveren olarak önce sizin projeniz üzerine odaklanmanız ve insanların sizi neden tercih etmeleri gerektiğine dair sebepler bulmalısınız. Hiç kimse kolay bir şekilde unutabileceği bir markanın peşine düşmez zaten ona da marka denilmez.

Başarısızlığın nedeni her zaman düşünememekle alakalı değildir. Bazen finansal nedenlerden dolayı da başarısız olunabilir. Ancak bunu tek bir mesele şeklinde asla değerlendirmemek gerekir.

Bir pazarlamacının müşterisine vaat ettiği şeyleri yapamaması rakibinin bir adım arkasına geçmesindeki en önemli nedendir. Bunun için performans mutlaka müşterinin beklediği ve istediği şekilde olması gerekir.

Ne iş yaparsanız yapın yaptığınız işi başlatmanın kolay olmayacağını biliyoruz, ancak işinizi yönetmek ve onu ayakta tutmak ancak sizin kendinizi bir adım daha ileriye götürmenizle mümkün olacaktır. Bunun içinde daima ısrarcı ve plancı olmanız gerekir. Gerisi asla imkansız değildir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön