İş

Kendi İşinizi Kurmak için En İyi 6 Neden

Kendi işinizi kurmak birçok avantaj sağlar. Aşağıda kendi işinizi kurmak için 6 neden! Açıklanmıştır.

Kendi işinizi kurmaya karar vermek bir başarı sıçramasıdır. Konfor alanınızdan çıkmayı ve yeni bir şeyler denemeyi gerektirir. Bu fikir seni heyecanlandırıyorsa neden bekleyesin ki? Sıçramaya ve kendi şirketinizin CEO’su olmaya hazırsınız.

 1. Ofisteki her gün motive edici olacaktır.

Bir başkası için çalışırken, mümkün olan en iyi işi yapma motivasyonunu bulmak zor olabilir. Ne kadar emek verirseniz verin, şirket sahipleri nihai ödülleri alacaklardır.

Kendi işinizin patronu olduğunuzda, her gün iş yerinde motivasyon bulacaksınız.  İşletmenizin günlük canlılığı size bağlıdır, bu nedenle her günü olabildiğince verimli hale getirmeye yönlendirileceksiniz.

 1. Tutkularınızın peşinden gidiyor olacaksınız.

Birçok girişimci hayallerinin peşinden gitmek ve tutkularını gerçekleştirmek için kendi işini kurar. Hayallerinizin peşinden gitmek, sizi başkası için çalışmanın yapamayacağı şekilde gerçekleştirecektir. İşinizi sıfırdan yaratmaktan siz sorumlusunuz, böylece şirketinizi gurur duyacağınız bir şey haline getirebilirsiniz ve hatta mirasınız olarak çocuklarınıza bile aktarabilirsiniz.

 1. Sosyal adaleti takip edebilir veya kar amacı gütmeyen kuruluşları destekleyebilirsiniz.

Girişimci olmanın en tatmin edici kısımlarından biri, şirketinizi sosyal kazanç için kurmaktır. Kâr amacı gütmeyen kuruluşları, hayır kurumlarını veya topluluk çabalarını kârlarınızla desteklemeyi seçebilirsiniz.

Kendi İşinizi Kurmak için En İyi 6 Neden
Kendi İşinizi Kurmak için En İyi 6 Neden
 1. Finansal bağımsızlığa kavuşabilirsiniz.

Kendi işinizi kurmanın, bir ücret veya maaş için çalışmaya göre çeşitli finansal faydaları vardır. İlk olarak, büyüme potansiyeli olan bir işletme kuruyorsunuz ve şirketiniz büyüdükçe cüzdanınız da büyüyor. İkincisi, işletmenizin kendisi değerli bir varlıktır. İşletmeniz büyüdükçe, daha da değer kazanır. Satmaya karar verebilir veya elinizde tutup varislerinize intikal edebilirsiniz. Her durumda, değerlidir.

 1. Yaşam tarzınızı ve programınızı kontrol edebilirsiniz.

Bir işe başlamak zor bir iştir ve bu esnek program hemen gerçekleşmeyebilir. Uzun saatler çalışıyor olsanız bile, bunu uzaktaki bir patron veya hissedar için değil, kendiniz ve aileniz için yaptığınızı bilirsiniz.

 1. Sıfırdan başlayabilirsiniz.

Bu senin işin! Kuralları sen koy. Patronunuzun veya kurumsal kültürünüzün standartları ve prosedürleriyle sınırlı değilsiniz. Birçok girişimci, kendi patronu olma ve kendi şirketini yönetme özgürlüğünü bir kez denedikten sonra, bir daha asla başka biri için çalışmak istemeyeceklerini söylüyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
  0
  Sepet
  Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön