İş

Kartvizit Taşımanın Önemi

Teknoloji, iş iletişimini e-postadan internete dönüştürdü. Yazılı iletişim genellikle kağıtsız olsa da, tek bir yazışma basılı kalmıştır. O da kartvizit. Meslektaşlar arasında e-posta atmak daha avantajlı gibi görünse de, her zaman bir kartvizit taşımak iyidir.

Kartvizitlerin etkili iş araçları olmasının bazı nedenleri şunlardır:

Marka Kimlik Pazarlama

Kartvizit, şirketinizin markasını temsil eder. Yalnızca ad, unvan, e-posta, web sitesi, adres ve telefon numarası gibi önemli kişisel iletişim bilgilerini iletmekle kalmaz, aynı zamanda çoğu zaman işletmenin genel imajına ilk kez maruz kalır. Şirket logosu, marka kimliği için belirgin bir şekilde görüntülenir. Kullanılan yazı tipleri, renk, doku ve kağıt stoğu da temsil edilen endüstri türü hakkında bir mesaj iletir. Kabartma, folyo damgalama, termografi veya laminasyon gibi özel baskı teknikleri kullanılabilir. Kartvizit, şirketin kişiliğini yansıtır ve ilk izlenimi verir.

Profesyonellik Ve Hazırlık İletiyor

Görüntü her şeydir. Elinizde bir kartvizit bulundurmak, profesyonellik görünümü verir ve doğru planlamayı gösterir. Kartvizit olmadan hazırlıksız yakalanmak, kötü hazırlanmış bir izlenim verir. Daima bir kart kutusu ile korunan bir deste kartvizit taşıyın ve cilalı bir kalite taşıyacaksınız.

Kartvizit Taşımanın Önemi
Kartvizit Taşımanın Önemi

Dijital Bilgileri Geçmekten Daha Hızlı

Akıllı telefonların iletişim bilgilerini kablosuz olarak aktarması için çok sayıda uygulama mevcuttur; ancak veri alışverişinin en hızlı ve en kolay yolu kağıt kartvizittir. Bir ağ etkinliğinde veri girmek yerine saniyeler içinde birden fazla kartvizit dağıtılabilir. Hızlı tempolu iş yerinde zaman önemlidir ve hiçbir şey hız için bir kartvizitin hızlı teslimini yenemez.

Cihazların Sahibi Yoktur

İletişim bilgilerinin aktarımı için akıllı telefonlara güvenmeyin, çünkü bazı kişiler dijital cihazlara sahip değil veya teknoloji konusunda bilgili değil. Nüfusumuzun çoğunluğunun kişisel bir elektronik cihazı olsa da, bazıları kendi elektronik cihazlarına güvenmemeyi tercih ediyor. Ve dijital cihazlar her iki tarafça da kullanılsa bile uygulamalar uyumlu olmayabilir. Kartvizitleri değiştirin ve her zaman dijital kişi kartınızı içeren bir e-posta ile takip edebilirsiniz.

Kartvizitler bazı kültürlerde sadece uluslararası ticarette gerekli olmakla kalmaz, aynı zamanda törensel olarak da kullanılır. Çoğu Asya ülkesinde kartvizite saygı gösterilir. Genellikle iki elle sunulur, asla atılmaz ve alındığında bir tutucuya düzgün bir şekilde yerleştirilmelidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön